Home office oczami internautów – Raport Newspoint

31 sierpnia 2022, Robert Sadowski

Zespół redakcyjny Newspoint, przy współudziale zaproszonych partnerów, opracował raport dotyczący pracy zdalnej widzianej z perspektywy internautów – zarówno pracowników, jak i pracodawców. 

Praca zdalna towarzyszy nam wszystkim od marca 2020 roku. Nie jest aktualnie w pełni uregulowana prawnie, nie jest możliwa w każdej branży. Home office ma sporo zalet, ale również i wad. Wiemy już, że praca zdalna nie kończy się wraz z wygaszeniem pandemii. Trudno będzie z niej zrezygnować, a ofert pracy z możliwością pracy zdalnej nadal będzie przybywać.

Raport home office oczami internautów

Wiele firm pracuje obecnie w trybie pracy zdalnej lub w modelu hybrydowym – jedni planują go kontynuować, inni wracają do pracy stacjonarnej. Reakcja internautów na szerzące się “powroty do biur” była punktem zapalnym do opracowania tej publikacji

Z raportu dowiesz się, między innymi:

 • jakie są największe problemy pracy zdalnej, jej wady i zalety,
 • jak na elastyczność pracy wpłynęła pandemia,
 • jak wyglądają formy zatrudnienia przy pracy z domu,
 • w jaki sposób firmy radzą sobie ze zdalnym onboardingiem oraz integracjami pracowników,
 • jakie oczekiwania mają pracownicy względem home office,
 • z jakich narzędzi warto korzystać przy pracy zdalnej,
 • jak ważny jest employer branding w dobie pracy zdalnej oraz jak zadbać o wizerunek marki.

Raport home office oparty został na wypowiedziach internautów, partnerów oraz dotychczasowych badaniach nad pracą zdalną. W raporcie głos zabrali:

 • Kamila Chrastek, HR Manager w Grupa iCEA,
 • Przemek Dębski, Marketing Lead – Poland, GetResponse,
 • Adam Kaliszewski, Director, Head of Digital Practice, Solski Communications,
 • Kaja Reszke, dyrektor Działu Komunikacji i Fundraisingu, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty,
 • Anna Ledwoń, CEO More Bananas,
 • Robert Stalmach, CEO Newspoint.

Odpowiedzi są bardzo interesujące i wartościowe z perspektywy marketera, agencji PR i HR, osób zajmujących się employer brandingiem, jak i pracowników oraz pracodawców z wielu branż.

Zapraszamy do lektury raportu Newspoint na temat home office.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*14 marca 2024, Robert Sadowski

Legia Warszawa dominowała w mediach w lutym 2024

Legia Warszawa w lutym 2024 r. była zdecydowanie najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy w Polsce. W Fortuna I Lidze tradycyjnie rządziła Wisła Kraków, a wśród polskich piłkarzy Robert Lewandowski – wynika z analizy „Piłka w grze” Instytutu Monitorowania Mediów.

4 marca 2024, Robert Sadowski

W styczniu na czele Raportu „O tym się mówi”publikacja Gazety Wyborczej

W styczniowym Raporcie „O tym się mówi” w 2024 roku na czołowej pozycji znalazł się artykuł pt. „Prokurator Ziarkiewicz latami blokował sprawy dotyczące polityków PiS. Nasze źródło: »Trafiały do zamrażarki w służbowym garażu«” autorstwa Jacka Brzuszkiewicza z Gazety Wyborczej. Raport jest przygotowywany co miesiąc przez Instytut Monitorowania Mediów i Radio ZET. Powstaje w ramach projektu...

19 czerwca 2023, Robert Sadowski

Zmiany w świadomości ekologicznej Polaków – sukces czy alarm – V edycja badania EKObarometr

Eko Entuzjastów aż trzykrotnie więcej niż Eko Krytyków. Stabilna pozycja Eko Troskliwych i przyrost ekologicznie Zagubionych – to wnioski z najnowszej edycji badania EKObarometr realizowanego przez instytut badawczy SW Research. Newspoint jest patronem medialnym badania.

17 listopada 2022, Robert Sadowski

Raport IV Pomiaru EKObarometru

EKObarometr to cykliczne, ogólnopolskie badanie poświęcone analizie aktualnych postaw i nastrojów polskich konsumentów wobec ekologii w poszczególnych sferach życia. W tym roku Newspoint został partnerem medialnym IV Pomiaru EKObarometru.

31 sierpnia 2022, Robert Sadowski

Home office oczami internautów – Raport Newspoint

Zespół redakcyjny Newspoint, przy współudziale zaproszonych partnerów, opracował raport dotyczący pracy zdalnej widzianej z perspektywy internautów – zarówno pracowników, jak i pracodawców.  Praca zdalna towarzyszy nam wszystkim od marca 2020 roku. Nie jest aktualnie w pełni uregulowana prawnie, nie jest możliwa w każdej branży. Home office ma sporo zalet, ale również i wad. Wiemy już,...