Orzeł wraca do biało-czerwonych – raport NewsPoint

24 listopada 2011, Paulina Pocheć

Wielkie rozczarowanie ogarnęło świat fanów piłki nożnej 8 listopada, kiedy piłkarze reprezentacji Polski zaprezentowali swoje nowe stroje…na których zamiast godła naszego narodu pojawiło się logo PZPN.

Tego samego dnia ruszyła ogromna lawina krytyki wszystkich, którym piłka nożna choć trochę nie jest obojętna. W mediach zawrzało, pojawiały się wypowiedzi sportowców innych dyscyplin, polityków, ale przede wszystkim głos zabrali Ci najwierniejsi – kibice.

Wczoraj 23 listopada 2011 po dwóch tygodniach napięcia i walki mogą oni odetchnąć z ulgą, PZPN oświadczył, że ukochany przez wszystkich Polaków orzełek wraca na koszulki naszej reprezentacji.

NewsPoint podsumował całe zdarzenie, które niemałym echem odbiło się również w internecie.

Łącznie przeanalizowaliśmy 12606 publikacji z okresu 23 październik 2011 – 23 listopad 2011 zawierających frazę „PZPN”.

Na wykresie wyraźnie widać, iż internauci nie pozostają obojętni wobec decyzji PZPN. Nowe stroje reprezentacji polski wywołały ponad 16-krotny wzrost publikacji zawierających frazę „PZPN”.

Na poniższym wykresie widać stosunek liczby publikacji w social media – natychmiastowe komentarze i opinie internatów – do liczby artykułów na portalach, jakie pojawiły się na ten temat.

Fora były najczęściej używanym przez internautów typem serwisu. Dominowało tu forum.gazeta.pl, ale internauci komentowali również na wielu innych forach ogólnotematycznych, bądź sportowych. Pojawiło się także wiele artykułów na ten temat na portalach internetowych.

Najwięcej opinii skumulowanych na jednym serwisie znalazło się na twitter.com – 1523 publikacje, na Facebooku – 1264 publikacje oraz na forum.gazeta.pl – 1229 publikacji.

Metodologia

Badanie zostało wykonane metodą analizy danych. Jako materiał badawczy uwzględniono posty z 3,8 mln źródeł w social media monitorowanych przez system NewsPoint Social Media oraz NewsPoint. Uwzględniono wszystkie publikacje zawierające wzmiankę „PZPN” we wszystkich odmianach.



Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*



16 maja 2024, Robert Sadowski

Legia, Jagiellonia i Śląsk na czele najbardziej medialnych klubów PKO BP Ekstraklasy

W kwietniu 2024 roku Legia Warszawa była najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, ale również pozostałe drużyny odnotowały wzrosty publikacji względem poprzedniego miesiąca. Na drugą pozycję awansowała Jagiellonia Białystok, a podium zestawienia zamyka Śląsk Wrocław – wynika z analizy Instytutu Monitorowania Mediów. W Fortuna I Lidze przoduje z dużą przewagą Wisła Kraków, a wśród polskich...

10 maja 2024, Robert Sadowski

Najbardziej opiniotwórcze media dekady – raport IMM

Najbardziej opiniotwórczym medium dekady w Polsce został Onet. W latach 2014-2023 redakcja była cytowana 236,6 tys. razy. Drugie miejsce należy do stacji RMF FM z liczbą 209,1 tys. wzmianek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Rzeczpospolita, na którą inne redakcje powoływały się 199,5 tys. razy.

25 kwietnia 2024, Robert Sadowski

TVN24 liderem wśród najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce.

Marcowy ranking Najbardziej opiniotwórcze media otwiera TVN24, który zostaje liderem zestawienia już po raz szósty. W minionym miesiącu stacja była cytowana ponad 4,2 tys. razy. Drugą pozycję obejmuje Gazeta Wyborcza z wynikiem przeszło 3,7 tys. wzmianek. Trzecie miejsce podium należy do Wirtualnej Polski, na którą media powoływały się blisko 3,4 tys. razy.

23 kwietnia 2024, Robert Sadowski

Raport „O tym się mówi”: Publikacje Onetu na czele w marcu

„Taśmy Obajtka. Prezes Orlenu o wicepremierze Jacku Sasinie: trzeba zrobić tak, żeby go za*****” to artykuł Jacka Harłukowicza z Onetu, który w marcu br. miał największy zasięg w mediach. Comiesięczny raport „O tym się mówi” jest przygotowywany przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) i Radio ZET. Powstaje w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.

11 kwietnia 2024, Robert Sadowski

Legia najbardziej medialna w marcu. Na podium awansuje Jagiellonia

W marcu 2024 roku Legia Warszawa ponownie była najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, choć jej przewaga nad pozostałymi drużynami była znacznie mniejsza niż w lutym. Na drugiej pozycji utrzymał się Śląsk Wrocław, a podium zestawienia zamyka Jagiellonia Białystok, która dzięki świetnym wynikom sportowym awansowała o dwa miejsca w rankingu medialności – wynika z analizy...