Duże zmiany w Newspoint – nowy panel z influencerami, nowe logo i identyfikacja wizualna

14 września 2017, Kamil Niedbała

Newspoint odświeża swoją markę, wprowadzając nowy panel i zmieniając całą identyfikację wizualną; logo, stronę internetową i materiały graficzne. Zmiany te odzwierciedlają ciągły, międzynarodowy rozwój Newspoint na polu analityki danych i monitoringu mediów. Nowa identyfikacja wizualna podkreśla precyzję monitorowania danych przez Newspoint, przejrzystość i funkcjonalność nowego panelu oraz nowe wymiary analizy – influencerów i metadane.

Newspoint jest obecny na polskim rynku od 2007 roku. Został wprowadzony jako rozwiązanie do monitoringu serwisów internetowych jako pierwsza tego typu usługa w Polsce. W kolejnych latach oferta Newspoint poszerzyła się o system monitorujący media społecznościowe i tradycyjne, a także o badania i analizy. Odświeżenie identyfikacji wizualnej i nowy panel sygnalizują nowy, globalny etap rozwoju firmy.

„Od początku funkcjonowania na rynku staramy się współtworzyć trendy rozwoju aplikacji do analityki danych z mediów. Cały czas dokładamy starań, aby świadczyć usługi najwyższej jakości – zarówno pod względem funkcjonalnym jak i technologicznym. Efektem tych wysiłków jest nasze globalne pokrycie źródeł – ponad 150 tys serwisów informacyjnych, 50 mln źródeł social media, 1200 tytułów prasowych i 200 stacji RTV z 75 języków i 170 krajów świata. Nowa identyfikacja wizualna to znak, że ciągle idziemy do przodu” – mówi Robert Stalmach, prezes Newspoint.

Nowe logo firmy bazuje na zapisie nazwy Newspoint. Charakterystycznym elementem wyróżniającym w logotypie jest pomarańczowa kropka umieszczona pod „i”. Ma ona symbolizować dane, które zebrane spośród miliardów innych „kropek” są zagregowane, uporządkowane i filtrowane zgodnie z oczekiwaniami klientów. Nowy panel użytkownika, identyfikacja wizualna i strona internetowa mają ułatwić korzystanie z zaawansowanych funkcji aplikacji Newspoint m.in. analityki influencerów i metadanych.

„Wyobraźmy sobie sytuację, że szukamy informacji na temat influencerów dowolnej marki. Kluczową rzeczą jest ustalenie parametrów wyszukiwania takich jak typy analizowanych mediów, zasięg, płeć, wydźwięk, wartość reklamowa. W oparciu o te kryteria jesteśmy w stanie dostarczyć użytkownikom precyzyjne wyniki wyszukiwania z całego świata. W tym właśnie tkwi siła Newspoint. I to symbolizuje nasze logo” – opowiada Robert Stalmach.

Kluczowym elementem zmiany jest nowy panel Newspoint. Prostota użytkowania połączona z funkcjonalnością to jego główne założenia projektowe. Obsługa nowego panelu Newspoint jest w pełni intuicyjna, a klient może w łatwy sposób samodzielnie tworzyć profile, zapytania, przeglądać wyniki, statystyki i konfigurować alerty. Nowością w panelu jest możliwość analizowania danych na temat influencerów i metadanych z mediów społecznościowych (lajków, udostępnień, komentarzy, wyświetleń, followersów).

„Nowy panel Newspoint jest całkowicie samoobsługowy. Daje możliwość w pełni samodzielnego konfigurowania projektów i płatności elektronicznych, generowania statystyk, raportów i tworzenia alertów. Dla Newspoint oznacza to wejście na pole oferowania usług w modelu SaaS. Nowe narzędzie to nie tylko nowy wygląd, funkcje i technologie ale, last but not least, właśnie ta SaaSowość, dzięki której możemy łatwiej zdobywać kolejne rynki zagraniczne.” – dodaje Robert Stalmach.

 

Kontakt dla mediów

Robert Stalmach

CEO Newspoint

robert.stalmach@newspoint.plZostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*11 lipca 2024, Robert Sadowski

Oświadczenie o statusie dużego przedsiębiorcy

Niniejszym oświadczamy, że posiadamy status dużego przedsiębiorcy w rozumieniu art.4c ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych.

7 czerwca 2024, Robert Sadowski

Webinar IMM: „Jak stworzyć skuteczną kampanię digital PR?”

Instytut Monitorowania Mediów zaprasza na webinar „Jak stworzyć skuteczną kampanię digital PR?”, w którym gościnnie wezmą udział Wojtek Mazur, CEO & Founder i Agata Piechota, Content Marketing Specialist z agencji Elephate. Wydarzenie poprowadzi Robert Sadowski, Digital Marketing Manager w IMM. Webinar odbędzie się we wtorek 18 czerwca o godz. 12:00.

10 maja 2024, Robert Sadowski

Najbardziej opiniotwórcze media dekady – raport IMM

Najbardziej opiniotwórczym medium dekady w Polsce został Onet. W latach 2014-2023 redakcja była cytowana 236,6 tys. razy. Drugie miejsce należy do stacji RMF FM z liczbą 209,1 tys. wzmianek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Rzeczpospolita, na którą inne redakcje powoływały się 199,5 tys. razy.

21 marca 2024, Robert Sadowski

Rozwój grupy kapitałowej IMM

W styczniu br. Instytut Monitorowania Mediów SA objął kontrolny pakiet udziałów w PSMM Sp. z o.o. i tym samym w Newton Media Polska Sp. z o.o. oraz wykupił 100% udziałów Newspoint Sp. z o.o. W wyniku podjętych działań Grupa IMM, której współwłaściciele reprezentują wyłącznie polski kapitał, istotnie się poszerzyła.

31 stycznia 2024, Robert Sadowski

Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym 2023 roku

W ubiegłym roku polskie media najczęściej powoływały się na informacje podawane przez Rzeczpospolitą. W 2023 roku dziennik zacytowano łącznie 33,9 tys. razy – podaje Instytut Monitorowania Mediów, który publikuje cykliczny raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się TVN24, który inne tytuły cytowały 33 tys. razy. Wirtualna Polska zajęła trzecie...