Mariusz Mika odpowiedzialny za New Business w Newspoint

26 czerwca 2018, Robert Sadowski

Mariusz Mika przeszedł z Datarino do Newspoint – firmy zajmującej się monitoringiem mediów, analityką influencerów i big data. Objął w niej stanowisko Head of New Business. Rolą Mariusza będzie pozyskiwanie nowych klientów na kompleksowe usługi analityczne oparte na danych z monitoringu oraz zwiększenie skali przychodów Newspoint.

Mariusz Mika w swoim dotychczasowym portfolio zawodowym pozyskiwał i obsługiwał m.in. takie marki, jak: IKEA, Ambasada Austrii, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Niemiec, Stena Line, ITAKA, Giant Polska, Go Sport, Decathlon, Euro RTV AGD, FFiL ŚNIEŻKA, BRW SA. W pracy interesuje go dostarczanie wartości dodanej klientowi. Uważa, że oferowanie wiedzy klientowi wraz z wariantem jego użycia daje szerokie możliwości wykorzystania usług/produktów na rynku, na którym przyszło mu działać.

Lubię, gdy dostarczana przeze mnie wartość buduje przewagę konkurencyjną klienta. W sprzedaży bardzo cenię model oferowany przez metodologię Davida Sandlera, która zakłada docieranie do sedna tematu, humanizuje relacje biznesowe, a także porządkuje proces sprzedaży. Bliska jest mi także idea „wyróżnij się albo zgiń” budowana na osobowości człowieka – dodaje Mariusz Mika.

Pod koniec 2017 Newspoint zaprezentował nowy panel użytkownika z modułem influencerów i metadanymi, a równolegle, kompleksowo zmienił identyfikację wizualną – wprowadził nowe logo, standardy prezentacji i nową stronę www. Nowy panel Newspoint dostępny jest w modelu SaaS dla użytkowników z całego świata (Newspoint monitoruje 75 języków ze 170 krajów).

Mariusz ma za zadanie znaczne zwiększenie skali biznesu Newspoint z monitoringu mediów i analityki influencerów głównie z rynku agencyjnego i dużych klientów końcowych, w tym z rynków zagranicznych. Do zadań Mariusza należeć będzie pozyskiwanie nowych klientów na kompleksowe usługi analityczne oparte na danych uzyskiwanych dzięki narzędziu Newspoint, rozwój nowych obszarów biznesowych Newspoint, takich jak wykorzystanie analityki big data w content marketingu, nawiązywanie partnerstw usprawniających procesy sprzedaży i pomagających zwiększyć skalę przychodów spółki – mówi CEO Newspoint Robert Stalmach.

Z digitalem Mariusz Mika związany jest od 2004 roku. Początki jego kariery to Eniro Polska, następnie ponad 10 lat w spółce Netsprint i ostatnio Datarino Group. Magister historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w reklamie i zarządzania nowoczesną firmą. Posiadacz międzynarodowego certyfikatu ILM 5 wydanego przez The Institute of Leadership and Management w Londynie. Prywatnie mąż jednej żony, tato trójki dzieci, uwielbia górskie rodzinne wędrowanie, spędzanie wspólnego czasu z rodziną, pływanie kajakiem. Miłośnik dźwięku klasycznych gitar, skrzypiec i fortepianu. Entuzjasta roweru, jako środka lokomocji. Orędownik wzmocnienia męskich wartości w dzisiejszym życiu.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*1 czerwca 2022, Robert Sadowski

Eksport statystyk w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w kompleksowym monitoringu mediów, udostępnił funkcjonalność eksportu danych, na podstawie których tworzone są wykresy i statystyki w Panelu. Funkcja ta ma na celu ułatwienie tworzenia własnych alertów ilościowych oraz wyciąganie danych do dedykowanych KPI. 

28 lutego 2022, Robert Sadowski

Darmowy monitoring mediów – pomoc dla Ukrainy

Newspoint, oferujący kompleksowy, międzynarodowy monitoring mediów, od dziś wprowadza darmową usługę dla wszystkich polskich i ukraińskich instytucji, organizacji samorządowych, jednostek pożytku publicznego, fundacji i stowarzyszeń oraz wszelkich grup wsparcia zaangażowanych w pomoc dla Ukrainy. Darmowy dostęp przyznawany będzie początkowo na okres 90 dni z możliwością przedłużenia.

15 lutego 2022, Robert Sadowski

Wyszukiwarka influencerów w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w monitoringu mediów, udostępnił nowy, rozwinięty moduł analityki influencerów. Jest to w pełni funkcjonalna wyszukiwarka liderów opinii oraz publikowanych przez nich postów i komentarzy. Aktualnie analityka obejmuje aktywności na czterech platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.

1 lutego 2022, Adriana Baranowska

Podsumowanie nowości 2021 w Newspoint

Współczesne technologie zmieniają się z miesiąca na miesiąc, z roku na rok. Zespół Newspoint nieustannie pracuje nad rozszerzaniem oferty i wdrażaniem kolejnych funkcjonalności narzędzia do monitoringu mediów. Co nowego pojawiło się w Newspoint na przestrzeni całego 2021 roku? Zapraszamy do naszego podsumowania.

28 stycznia 2022, Robert Sadowski

M-commerce – dlaczego warto się nim zainteresować?

Większość z osób czytających ten tekst będzie przeglądać go na swoim małym centrum dowodzenia. Oczywiście mowa o smartfonie, który stanowi nieodzowną część naszego życia – przedłużenie naszego ciała, naszej woli, a także naszego biznesu! Coraz więcej danych przekonuje, że nie tyle warto optymalizować swój e-commerce pod kątem telefonów komórkowych, co jest to wręcz dogmatem nowych...