Ulepszamy monitoring Facebooka

10 sierpnia 2021, Robert Sadowski

Newspoint wprowadza nowy, wydajny i szybki mechanizm monitoringu Facebooka, ważny dla każdego, kto zainteresowany jest wysoką jakością zbierania i analizowania danych z fanpage’y na tej platformie.

Dzięki integracji z Facebookiem każdy klient monitoringu mediów Newspoint, z włączoną opcją dostępu do tego medium, będzie miał możliwość dodania do 50 kluczowych dla siebie fanpage’y do monitorowania i uzyskiwania z nich pełnych danych w trybie real time. Oznacza to, że publiczne posty i komentarze z tych fanpage’y będą indeksowane z wysokim priorytetem, a użytkownik panelu Newspoint będzie miał możliwość przeglądania tych wpisów praktycznie bez opóźnień w stosunku do momentu publikacji.

Zgodnie z polityką prywatności Facebooka, żadne dane prywatne nie będą nam udostępniane ani nie będziemy mieli dostępu do prywatnych profili, dla których została wykonana integracja. Opisany poniżej mechanizm integracji jest autoryzowany przez Facebooka, a Newspoint uzyskał od Facebooka bezpośrednią zgodę na jego oferowanie klientom. 

Jak wykonać integrację z Facebookiem w panelu Newspoint?

  1. Kliknij w zakładkę “Integracje”, którą znajdziesz w rozwijanym menu w prawym górnym rogu panelu. 
Prawe menu
Prawe menu w panelu Newspoint
  1. Wybierz pole “Monitorowanie wybranych przez Ciebie stron na Facebooku”.
Integracje Newspoint
Integracje Newspoint
  1. Wybierz “Dodaj Konto”. Jedno konto z FB będzie mogło być przypisane do integracji na jednym koncie Newspoint. 
Integracja z Facebookiem
Dodawanie konta do integracji

Każda integracja jest ważna 60 dni. System informuje, ile dni pozostało do wygaśnięcia danej integracji.

Integracja z kontem
Integracja z kontem

  1. Kliknij niebieski przycisk edycji oraz wprowadź URL fanpage’a wraz z językiem, w którym jest prowadzony. Kliknij przycisk Dodaj. Czerwony przycisk umożliwia usunięcie integracji. 
Wklejanie adresu URL
Wklejanie adresu URL monitorowanych stron

Dodawanie kolejnych stron, które chcemy priorytetowo monitorować, odbywa się tak samo.

Strony, które chcesz monitorować
Strony, które chcesz monitorować
  1. Jeśli zależy Ci na utworzeniu projektu, w którym chcesz mieć wyniki tylko z wybranych, priorytetowych fanpage’y kliknij “Stwórz projekt”. 

Nie musisz jednak tego robić; jeśli na koncie są utworzone projekty obejmujące Facebook, dane z wybranych, priorytetowych fanpage’y (które spełniają kryteria wyszukiwania) będą w nich widoczne

Jeśli taki projekt utworzony został wcześniej, a teraz dodajesz nowe fanpage, to kliknij “Zaktualizuj projekt”.

Aktualizowanie projektu
Aktualizowanie projektu

Projekt z danymi z nowych, wybranych, priorytetowych fanpage’y wygląda podobnie, jak inne Twoje projekty w panelu Newspoint. 

Projekt z danymi z nowych fanpage'y
Projekt z danymi z nowych fanpage’y

W edycji projektu istnieje możliwość dopisania słów kluczowych zawężających wyniki wyszukiwania. Pamiętaj że samo dodanie nowych fanpage’y i aktualizacja projektu nie zmienia innych ustawień projektu w tym słów kluczowych dla których prowadzisz monitoring.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Czekamy na wiadomości od Ciebie – napisz do nas na czacie, zadzwoń (22) 415 59 96 lub wyślij maila na kontakt@newspoint.pl.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*23 listopada 2022, Robert Sadowski

Black Friday & Cyber Monday 2022

Od piątku do końca listopada startujemy z mega promocją. Z okazji Black Friday i Cyber Monday przygotowaliśmy dla wszystkich nowych użytkowników specjalną zniżkę. Oferujemy monitoring mediów z rabatem -30% na wszystkie pakiety z cennika Newspoint (Easy, Business, Pro).

18 listopada 2022, Robert Sadowski

Wspieramy ogólnopolską akcję #MIESZKODLAUKRAINY

Wspieramy ogólnopolską akcję #MIESZKODLAUKRAINY, której głównym celem jest zbiórka środków pieniężnych na rzecz uchodźców wojennych z Ukrainy, organizowaną za pośrednictwem platformy www.pomagam.pl.

1 czerwca 2022, Robert Sadowski

Eksport statystyk w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w kompleksowym monitoringu mediów, udostępnił funkcjonalność eksportu danych, na podstawie których tworzone są wykresy i statystyki w Panelu. Funkcja ta ma na celu ułatwienie tworzenia własnych alertów ilościowych oraz wyciąganie danych do dedykowanych KPI. 

28 lutego 2022, Robert Sadowski

Darmowy monitoring mediów – pomoc dla Ukrainy

Newspoint, oferujący kompleksowy, międzynarodowy monitoring mediów, od dziś wprowadza darmową usługę dla wszystkich polskich i ukraińskich instytucji, organizacji samorządowych, jednostek pożytku publicznego, fundacji i stowarzyszeń oraz wszelkich grup wsparcia zaangażowanych w pomoc dla Ukrainy. Darmowy dostęp przyznawany będzie początkowo na okres 90 dni z możliwością przedłużenia.

15 lutego 2022, Robert Sadowski

Wyszukiwarka influencerów w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w monitoringu mediów, udostępnił nowy, rozwinięty moduł analityki influencerów. Jest to w pełni funkcjonalna wyszukiwarka liderów opinii oraz publikowanych przez nich postów i komentarzy. Aktualnie analityka obejmuje aktywności na czterech platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.