Ulepszamy monitoring Facebooka

10 sierpnia 2021, Robert Sadowski

Newspoint wprowadza nowy, wydajny i szybki mechanizm monitoringu Facebooka, ważny dla każdego, kto zainteresowany jest wysoką jakością zbierania i analizowania danych z fanpage’y na tej platformie.

Dzięki integracji z Facebookiem każdy klient monitoringu mediów Newspoint, z włączoną opcją dostępu do tego medium, będzie miał możliwość dodania do 50 kluczowych dla siebie fanpage’y do monitorowania i uzyskiwania z nich pełnych danych w trybie real time. Oznacza to, że publiczne posty i komentarze z tych fanpage’y będą indeksowane z wysokim priorytetem, a użytkownik panelu Newspoint będzie miał możliwość przeglądania tych wpisów praktycznie bez opóźnień w stosunku do momentu publikacji.

Zgodnie z polityką prywatności Facebooka, żadne dane prywatne nie będą nam udostępniane ani nie będziemy mieli dostępu do prywatnych profili, dla których została wykonana integracja. Opisany poniżej mechanizm integracji jest autoryzowany przez Facebooka, a Newspoint uzyskał od Facebooka bezpośrednią zgodę na jego oferowanie klientom. 

Jak wykonać integrację z Facebookiem w panelu Newspoint?

  1. Kliknij w zakładkę “Integracje”, którą znajdziesz w rozwijanym menu w prawym górnym rogu panelu. 
Prawe menu
Prawe menu w panelu Newspoint
  1. Wybierz pole “Monitorowanie wybranych przez Ciebie stron na Facebooku”.
Integracje Newspoint
Integracje Newspoint
  1. Wybierz “Dodaj Konto”. Jedno konto z FB będzie mogło być przypisane do integracji na jednym koncie Newspoint. 
Integracja z Facebookiem
Dodawanie konta do integracji

Każda integracja jest ważna 60 dni. System informuje, ile dni pozostało do wygaśnięcia danej integracji.

Integracja z kontem
Integracja z kontem

  1. Kliknij niebieski przycisk edycji oraz wprowadź URL fanpage’a wraz z językiem, w którym jest prowadzony. Kliknij przycisk Dodaj. Czerwony przycisk umożliwia usunięcie integracji. 
Wklejanie adresu URL
Wklejanie adresu URL monitorowanych stron

Dodawanie kolejnych stron, które chcemy priorytetowo monitorować, odbywa się tak samo.

Strony, które chcesz monitorować
Strony, które chcesz monitorować
  1. Jeśli zależy Ci na utworzeniu projektu, w którym chcesz mieć wyniki tylko z wybranych, priorytetowych fanpage’y kliknij “Stwórz projekt”. 

Nie musisz jednak tego robić; jeśli na koncie są utworzone projekty obejmujące Facebook, dane z wybranych, priorytetowych fanpage’y (które spełniają kryteria wyszukiwania) będą w nich widoczne

Jeśli taki projekt utworzony został wcześniej, a teraz dodajesz nowe fanpage, to kliknij “Zaktualizuj projekt”.

Aktualizowanie projektu
Aktualizowanie projektu

Projekt z danymi z nowych, wybranych, priorytetowych fanpage’y wygląda podobnie, jak inne Twoje projekty w panelu Newspoint. 

Projekt z danymi z nowych fanpage'y
Projekt z danymi z nowych fanpage’y

W edycji projektu istnieje możliwość dopisania słów kluczowych zawężających wyniki wyszukiwania. Pamiętaj że samo dodanie nowych fanpage’y i aktualizacja projektu nie zmienia innych ustawień projektu w tym słów kluczowych dla których prowadzisz monitoring.

Masz pytania? Chętnie pomożemy!

Czekamy na wiadomości od Ciebie – napisz do nas na czacie, zadzwoń (22) 415 59 96 lub wyślij maila na kontakt@newspoint.pl.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*10 maja 2024, Robert Sadowski

Najbardziej opiniotwórcze media dekady – raport IMM

Najbardziej opiniotwórczym medium dekady w Polsce został Onet. W latach 2014-2023 redakcja była cytowana 236,6 tys. razy. Drugie miejsce należy do stacji RMF FM z liczbą 209,1 tys. wzmianek. Na trzeciej pozycji uplasowała się Rzeczpospolita, na którą inne redakcje powoływały się 199,5 tys. razy.

21 marca 2024, Robert Sadowski

Rozwój grupy kapitałowej IMM

W styczniu br. Instytut Monitorowania Mediów SA objął kontrolny pakiet udziałów w PSMM Sp. z o.o. i tym samym w Newton Media Polska Sp. z o.o. oraz wykupił 100% udziałów Newspoint Sp. z o.o. W wyniku podjętych działań Grupa IMM, której współwłaściciele reprezentują wyłącznie polski kapitał, istotnie się poszerzyła.

31 stycznia 2024, Robert Sadowski

Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym 2023 roku

W ubiegłym roku polskie media najczęściej powoływały się na informacje podawane przez Rzeczpospolitą. W 2023 roku dziennik zacytowano łącznie 33,9 tys. razy – podaje Instytut Monitorowania Mediów, który publikuje cykliczny raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się TVN24, który inne tytuły cytowały 33 tys. razy. Wirtualna Polska zajęła trzecie...

25 stycznia 2024, Robert Sadowski

On The Marketing Tour 2 – relacja z Kielc

23 stycznia poprowadziliśmy w Kielcach szkolenie z cyklu On The Marketing Tour 2 – marketingowych podróży po Polsce. Szóstka ekspertów z Newspoint, Instytutu Monitorowania Mediów i More Bananas pokazała trendy marketingowe, biznesowe doświadczenia, case study, wskazówki i praktyczne inspiracje z monitoringu mediów, analizy danych z mediów, badania wizerunku marki, SEO i content marketingu.

9 stycznia 2024, Robert Sadowski

IMM kupuje Newspoint

4 stycznia br. firmy Newspoint i Instytut Monitorowania Mediów podpisały umowę, w wyniku której 100% udziałów Newspoint zostało kupione przez IMM. Dzięki wymianie doświadczeń między firmami będziemy mogli lepiej rozwijać ofertę, a tym samym skuteczniej spełniać oczekiwania naszych klientów. W obecnych czasach znaczenie ma też rozwój technologii, w tym sztucznej inteligencji. Jesteśmy przekonani, że łącząc...