13. FinTech & 12. InsurTech Digital Congress

8 kwietnia 2023, Robert Sadowski

13. FinTech & 12. InsurTech Digital Congress odbędzie się 17-18 maja 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel. W jakim kierunku będzie się rozwijać branża fintech i insurtech? Wydarzenie po raz kolejny zgromadzi kluczowych ekspertów branży, którzy przeanalizują aktualne trendy w rozwoju technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Newspoint został patronem medialnym wydarzenia.

Wstęp do dwudniowej dyskusji stanowić będzie debata The Global Fintech Landscape. Prelegenci podejmą tematy kluczowe dla branży fintech i insurtech w 2023 r. m.in.: odporność fintechów w czasie kryzysu, wyzwania dla sektora bankowości i ubezpieczeń związana ze światową recesją, perspektywa nowych możliwości oraz wyzwania makroekonomiczne w kontekście zmian geopolitycznych. Następnie eksperci skupią się na zagadnieniach związanych z procesem oczyszczania rynku wynikającego ze zmian klimatu gospodarczego – inwestycjach w dobie gospodarki cyfrowej, przyczynach wyhamowania finansowania w Polsce oraz kierunkach wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Kolejny panel przebiegnie pod hasłem #ARTIFICIAL INTELLIGENCE & DATA KINGDOM. Zawierał on będzie wątki dotyczące synergii danych i sztucznej inteligencji oraz jej potencjał w biznesie. Podczas debat poświęconych cyberbezpieczeństwu i blockchain szczegółowo omówione zostaną najważniejsze aspekty i wyzwania związane z rozwojem tych technologii w sektorach fintech i insurtech. 

Dzień drugi poświęcony zostanie kwestiom regulacyjnym oraz trendom rozwijającym się w sektorze fintech i insurtech. Eksperci przeanalizują wpływ zmian prawnych na sektor finansowy i ubezpieczeniowy (m.in. wyzwania regulacyjne w innowacjach finansowych, zmiany w zakresie Data Act i DORA, następstwa rozporządzenia MiCA, dyrektywa NIS 2 w sektorze bankowym). W zakresie nowych trendów w branży finansowej omówione zostaną m.in. tematy dotyczące alternatywnych źródeł finansowania, atrakcyjności pożyczek pozabankowych, BNPL i usług transgranicznych, otwartej bankowość, platform inwestycyjnych i Embedded Finance. Nie zabraknie rozmowy poświęconej przyszłości przestrzeni kryptograficznej. 

Rozpatrzone zostaną perspektywy rozwoju sektora ubezpieczeniowego w kontekście digital – automatyzacji  i upraszczania procesów ubezpieczeniowych, realizacji strategii ESG, modelowania strategii zarządzania ryzykiem, rozwoju Embedded Insurance i Open Insurance. Prelegenci przedyskutują tematy związane z kluczowymi potrzebami klientów w 2023 roku i kwestie poruszające kształtowanie oraz utrzymanie Customer Experience na wysokim poziomie Customer Experience, a także skupią się na zagadnieniach związanych z zarządzaniem doświadczeniami pracowników.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza kluczowych liderów świata finansów i ubezpieczeń, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą rewolucyjne projekty i rozwiązania. Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych. Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menedżerskiej oraz zarządom firm.

Zapraszamy do rejestracji na https://fintechdigitalcongress.pl/Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*14 lutego 2024, Robert Sadowski

Webinar „Pomówmy o marketingu” odc. 26

Już 22 lutego odbędzie się kolejny odcinek webinarów „Pomówmy o marketingu” organizowanych przez DevaGroup. Tematy najbliższego spotkania będą szczególnie interesujące dla właścicieli biznesów internetowych. Newspoint jest partnerem tej serii webinarów.

1 lutego 2024, Robert Sadowski

IAB HowTo: Efektywne kampanie marketingowe w erze nowych technologii

Połączone siły grup roboczych IAB Polska przedstawią aktualną wiedzę z zakresu SEM, mobile marketingu, social mediów, PR, content marketingu czy programmatic. Wszystko po to, by zwiększyć efektywność w obliczu dynamicznego rozwoju technologii. Konferencja IAB HowTo: Efektywne kampanie marketingowe w erze nowych technologii już 15 lutego 2024. Newspoint jest patronem tego wydarzenia.

8 stycznia 2024, Robert Sadowski

in Digital Marketing Conference – rozwija marketingowe skrzydła i ładuje pomysłami!

Serdecznie zapraszamy na in Digital Marketing Conference – wydarzenie, które jest organizowane od 2015 roku i koncentruje się na zwiększaniu kompetencji pracowników z działu marketingu. Newspoint został patronem medialnym wydarzenia.

8 stycznia 2024, Robert Sadowski

semWAW#2 – startup edition

Pierwsza edycja semWAW zakończyła się sukcesem, dlatego już 22 marca impreza powraca do Campusu Google. semWAW#2, czyli bliźniaczy event krakowskiego semKRK w Warszawie, ponownie zgromadzi pasjonatów marketingu internetowego. Na uczestników czeka duża dawka merytorycznej wiedzy oraz spotkania ze sponsorami i innymi specjalistami z branży. Ponownie oprócz prelekcji na scenie odbędzie się panel dyskusyjny, a sponsorem...

4 stycznia 2024, Robert Sadowski

5 seria webinarów „Pomówmy o marketingu” od DevaGroup

Wraz z początkiem nowego roku powraca dobrze znany cykl webinarów od DevaGroup dla pasjonatów marketingowej wiedzy. Podczas spotkań zaproszeni eksperci podzielą się wskazówkami na efektywne wykorzystanie narzędzi, aby wyniki działań były jeszcze lepsze, a strona bezpieczniejsza. Newspoint został Partnerem Medialnym wydarzenia.