5. Kongres Nowoczesnej Dystrybucji – handel w nowej rzeczywistości gospodarczej. Analiza, wyzwania, prognozy.

12 maja 2023, Robert Sadowski

15 czerwca w hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie odbędzie się 5. Kongres Nowoczesnej Dystrybucji (KND). W wydarzeniu wezmą udział liderzy sektorów: handlu, przetwórstwa i dystrybucji, przedstawiciele administracji państwowej oraz znakomici eksperci z Polski i zagranicy. Newspoint został partnerem medialnym Kongresu.

Dyskusje skupią się na analizie kondycji handlu, otoczenia geopolitycznego i gospodarczego, identyfikacji strategicznych wyzwań oraz przedstawieniu prognoz dla sektora. Prezesi i członkowie zarządów międzynarodowych koncernów handlowych omówią najważniejsze wyzwania w kluczowych obszarach takich jak: bezpieczeństwo energetyczne, rynek rolno- spożywczy, łańcuch dostaw, inflacja, konsument, rynek pracy, legislacja, zrównoważony rozwój i digitalizacja. Uczestnicy obrad wspólnie wypracują strategie biznesowe zapewniające sukces w czasach niepewności i dynamicznych zmian. Gościem specjalnym kongresu będzie Juan Manuel Morales, Prezydent EuroCommerce, europejskiej organizacji handlu z siedzibą w Brukseli.

Uroczystego otwarcia kongresu dokona Renata Juszkiewicz, Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. W części inauguracyjnej głos zabierze Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii. Juan Manuel Morales, Prezydent EuroCommerce, wygłosi key note speech nt. wyzwań dla handlu na arenie europejskiej. W ramach wprowadzenia do części plenarnej, prof. dr hab. Konrad Raczkowski, Dyrektor Centrum Gospodarki Światowej UKSW, przedstawi najważniejsze tezy z autorskiego raportu nt. perspektyw rozwoju polskiej gospodarki i kondycji polskiego handlu w kontekście czynników geopolitycznych i ekonomicznych. Karolina Zajdel-Pawlak, Managing Director, NielsenIQ, zaprezentuje wyniki badań trendów konsumenckich.

Przedmiotem debaty inauguracyjnej będą strategiczne wyzwania dla handlu, m.in. bezpieczeństwo energetyczne, kryzys w rolnictwie, inflacja, zakłócenia i rosnąca dynamika kosztów w łańcuchu dostaw, spowolnienie konsumpcji, zmiany na rynku pracy, presja legislacyjna, implementacja strategii zrównoważonego rozwoju i nowe technologie.

Tematem przewodnim kolejnej debaty będzie konsument. Eksperci zastanowią się, jak klimat gospodarczy i sytuacja geopolityczna wpłynęły na zwyczaje zakupowe Polaków, czy napływ klientów z Ukrainy spowodował zmiany w sektorze handlowym, w jakim stopniu cyfrowa transformacja modyfikuje nawyki klientów, jakimi kryteriami kierują się konsumenci, jak świadomość produktowa kształtuje ich wybory. Nie zabraknie również wątku dotyczącego silver tsunami oraz aktywności zakupowej osób po 60. roku życia. Poruszone zostaną zagadnienia związane z wpływem dyrektywy Omnibus na handel tradycyjny i internetowy.

W bloku „Trendy i technologie usprawniające handel” eksperci prześledzą etapy kształtowania się rynku handlu tradycyjnego i internetowego w kontekście rozwoju nowych technologii. Prelegenci poruszą takie tematy jak m.in.: rosnąca rola e-commerce i rozwiązań omnichannelowych, modernizacja placówek handlowych, rola aplikacji zakupowych, wykorzystanie AI, AR, VR, wielokanałowe dotarcie do klienta, budowanie doświadczeń klienta na każdym etapie ścieżki zakupowej, wprowadzanie zróżnicowanych form finansowania zakupów i tworzenie nowych standardów płatności.

Przedmiotem dyskusji będą także rozwiązania technologiczne na rzecz zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy debaty odpowiedzą na pytania: jak wygląda społeczna odpowiedzialność firm, gdzie sieci handlowe i producenci mogą szukać sposobów na ograniczenie swojego wpływu na klimat i środowisko, jakie strategie mogą być pomocne. Dyskusja toczyć się będzie wokół zagadnień istotnych z perspektywy ESG takich jak: jakość żywności, budowanie gospodarki obiegu zamkniętego, stworzenie sprawnie funkcjonującego systemu kaucyjnego, edukacja konsumencka w zakresie kształtowania postaw prośrodowiskowych wśród klientów, zapotrzebowanie na produkty neutralne klimatycznie, zmniejszanie śladu węglowego, np. w procesie doręczania przesyłek.

W ramach kolejnej odsłony cyklu paneli pod hasłem: „Handel jest kobietą”, Renata Juszkiewicz, Prezes Zarządu Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, porozmawia z przedstawicielkami firm członkowskich POHiD o dobrych praktykach sieci handlowych w obszarze wzmacniania pozycji kobiet w miejscu pracy.

Prelegentami 5. Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji będą m.in.:

 • Renata Juszkiewicz, Prezes Zarządu, Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji
 • Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii
 • Tomasz Chróstny, Prezes UOKiK
 • Marina Dubakina, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju/CEO & CSO, IKEA Retail
 • Andrzej Jackiewicz, Prezes Zarządu, MediaMarktSaturn Polska/MediaMarkt Polska
 • Kamila Kaliszyk, Dyrektorka ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard Europe
 • Agnieszka Koc, Dyrektor ds. ochrony środowiska, Biedronka
 • Marek Kolano, Dyrektor działu Data Driven Solutions w polskim oddziale Mastercard Europe
 • Marcin Łojewski, Członek Zarządu, Kaufland Polska Markety
 • Jean-Phillipe Magré, Head of E.Leclerc Polska, E.Leclerc
 • Adam Manikowski, Wiceprezes Zarządu, Żabka Polska
 • Juan Manuel Morales, President, EuroCommerce
 • Tareck Ouaibi, Dyrektor Generalny, Carrefour Polska
 • Jacek Ozdoba, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Klimatu i Środowiska
 • Małgorzata Piekarska, Dyrektor Marki, Konceptów, Data, Digital & IT, Auchan
 • prof. dr hab. Konrad Raczkowski, Dyrektor Centrum Gospodarki Światowej, UKSW
 • Konrad Robak, Country & Business Development Manager, Tomra Collection Poland
 • Anna Sapota, Vice President Public Affairs Eastern Europe North, TOMRA Systems ASA
 • Artur Sarosiek, CEO, Energy Solution
 • Michał Siwek, Dyrektor Departamentu International Food & Agri Hub, BNP Paribas Bank Polska
 • Jan Słowik, Członek Zarządu ds. Sprzedaży, Lidl Polska
 • Artur Soboń, Sekretarz Stanu, Ministerstwo Finansów
 • Paweł Stolecki, Dyrektor Operacyjny, Jeronimo Martins Polska
 • Nils Swolkień, Prezes Zarządu, Decathlon Polska
 • Paweł Świętochowski, Dyrektor ds. Odpowiedzialnego Biznesu, Castorama Polska Sp. z o.o.
 • Karol Tokarczyk, Analityk ds. gospodarki cyfrowej, Polityka Insight
 • Zbigniew Wiśniewski, Wiceprezes Zarządu, Fundacja Polska Bezgotówkowa
 • Włodzimierz Wlaźlak, Prezes Zarządu, Lidl Polska
 • Kinga Wyganowska, Senior Account Executive, RELEX Solutions
 • Karolina Zajdel-Pawlak, Managing Director, NielsenIQ

Kongres skierowany jest do detalistów, hurtowników i dystrybutorów, zarządców i najemców centrów handlowych, koncernów FMCG, kadry zarządzającej firm technologicznych i świadczących usługi dla retailu, firm logistycznych i dystrybucyjnych.

Integralną częścią kongresu będzie Strefa Innowacji, w której wystawcy zaprezentują nowatorskie rozwiązania technologiczne i produktowe. Wydarzenie uświetni wieczorna Gala, połączona z ceremonią wręczenia nagród Modern Retail Awards.

Organizatorami Kongresu Nowoczesnej Dystrybucji są: Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji, Fundacja Nowoczesnej Dystrybucji oraz MMC Polska.

Formularz rejestracyjny na to wydarzenie: https://dystrybucja.pl/formularz-rejestracyjny-mrk/Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*20 września 2023, Robert Sadowski

Największa konferencja o marketingu i AI w Polsce już w październiku!

23 – 27 października w Warszawie odbędzie się XVI edycja konferencji I ❤ marketing & technology. Event odbędzie się stacjonarnie w Multikinie Złote Tarasy i będzie skupiał się na marketingu oraz AI. Newspoint został ponownie jej Patronem Medialnym!

11 września 2023, Robert Sadowski

IAB HowTo: Badania – Jakość, Uważność i Bezpieczeństwo

Konferencja Grupy Roboczej Badania IAB Polska zostanie poświęcona najważniejszemu trendowi marketingowemu ostatniego czasu, czyli uważności oraz sposobom jej badania, w odniesieniu do różnych działań komunikacji marketingowej. Spotykamy się 5 października 2023, 09:00, Warszawa, Multikino Złote Tarasy. Newspoint jest patronem tego wydarzenia.

6 września 2023, Robert Sadowski

Twój pierwszy milion ze strategią SEO&Content – jak monetyzować działania marketingowe w biznesie

Chcesz poznać genialne sposoby na zwiększenie sprzedaży dzięki działaniom SEO&Contentu? Już 27 września o 10:00 zarezerwuj swój czas w kalendarzu na bezpłatny webinar organizowany przez Cube Group, SEMSTORM i WhitePress. Organizatorzy zebrali ekspertów z branży, którzy podzielą się swoją wiedzą na temat monetyzowania działań marketingowych. Newspoint został patronem medialnym webinaru.

5 września 2023, Robert Sadowski

Retail Challenge Poland 2024 V edycja

FORUM RETAIL CHALLENGE POLAND 2024 to strategiczne forum networkingowe gromadzące cały sektor retail w Polsce – zarówno sieci food jak i non-food, producentów dóbr trwałych oraz FMCG. Spotkanie potrwa 2 dni 27-28.09.2023 r. w hotelu Arche, Al. Krakowska 237, Warszawa. Oba dni rozpocznie strategiczna sesja plenarna, po lunchu odbędą się operacyjne sesje równoległe. Wieczorem I...

31 sierpnia 2023, Robert Sadowski

semWAW – edycja startup

Piątek 17.11.2023 r., to dzień, który zapisze się w branży marketingu. Właśnie wtedy odbędzie się pierwsza edycja semWAW, czyli bliźniaczego eventu krakowskiego semKRK w Warszawie. Po raz pierwszy zawita z barcampem do stolicy i jednocześnie wraca nieco do korzeni, organizując mniejszą edycję, która przypomina właśnie pierwsze barcampy. Towarzyszyć będzie nam (jak zawsze) aktualna wiedza od...