Czy prognozowanie przyszłości i planowanie w dłuższym terminie jest jeszcze możliwe? 25. Banking & 21. Insurance Forum

6 marca 2023, Robert Sadowski

Już 20-21 kwietnia 2023 roku w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 25. Banking & 21. Insurance Forum. Wydarzenie skupia liderów świata finansów, którzy spotkają się, aby przedyskutować priorytety oraz wyzwania sektora bankowego i ubezpieczeniowego w Polsce. Newspoint został patronem medialnym.

Wstęp do dwudniowego kongresu stanowić będzie keynote speech na temat wyzwań i prognoz makroekonomiczne w perspektywie krótko i długoterminowej. Podczas debaty inauguracyjnej eksperci porozmawiają o roli instytucji finansowych w odbudowie Ukrainy. Omówią m.in. scenariusze dotyczące zaangażowania polskich przedsiębiorstw i instytucji finansowych w odbudowę Ukrainy, kierunki wykorzystania dotychczasowych doświadczeń i nawiązanych relacji oraz możliwości wsparcia administracji rządowej i realnych przewag Polski w kontekście nawiązania współpracy z Ukrainą na tle innych państw. Kolejna dyskusja oparta zostanie o najważniejsze elementy w procesie zielonej transformacji sektora finansowego m.in. priorytety dla banków i zakładów ubezpieczeń w zakresie ESG, finansowanie projektów związanych z transformacją energetyczną, europejskie standardy sprawozdawczości w zakresie zrównoważonego rozwoju, wpływ ESG na działalność ubezpieczeniową towarzystw ubezpieczeniowych. Ważnym tematem będzie również nowoczesny klient i jego potrzeby – hiperpersonalizacja, przyszłość usług BNPL, kształcenie i podnoszenie umiejętności cyfrowych klientów banków i firm ubezpieczeniowych oraz potrzeby klientów Generacji Z i pokolenia Silver. 

Drugi dzień wydarzenia zostanie podzielony na dwie ścieżki tematyczne: bankową i ubezpieczeniową. Kluczowymi tematami części bankowej będzie ocena stanu polskiego sektora bankowego na tle europejskim w zakresie m.in. potencjału sektora i zwiększania zdolności do finansowania gospodarki, zwrotu z zainwestowanego kapitału, krajowych i regionalnych programów rozwojowych oraz cyfryzacji bankowości. Prelegenci przeanalizują m.in. rolę gotówki w obecnych czasach, nowe metody płatności, trendy w bankowości centralnej, waluty cyfrowe banków centralnych oraz zagrożenia płynące z wejścia cyfrowych walut na rynek bankowości. W ramach ostatniej debaty przedstawiony zostanie stan rynku kredytowego, jego perspektywy w kontekście obecnej oraz przyszłej sytuacji makroekonomicznej i regulacyjnej.

Część dedykowana ubezpieczeniom rozpocznie się od dyskusji na temat ryzyk i priorytetów sektora na 2023 r. Pojawią się takie zagadnienia jak m.in. działalność ubezpieczeniowa w niestabilnym otoczeniu makroekonomicznym i geopolitycznym, odbudowanie rynku w czasach wysokich stóp procentowych i możliwości zwiększenia sprzedaży ubezpieczeń w okresie recesji i inflacji, redukcja luk ubezpieczeniowych, konsolidacja na rynku ubezpieczeniowym. Prelegenci rozważą również pytanie dotyczące tego jaką rolę odgrywają firmy ubezpieczeniowe w budowaniu zaufania i edukacji klientów. Kolejne panele poświęcone zostaną tematom dotyczącym inwestowania w nowy technologie, Bancassurance, Affinity i Embedded Insurance. Podniesione zostaną m.in. kwestie związane z rekomendacją U i jej wpływem na rynek, współpracy między bankami a ubezpieczycielami, słabnącymi wynikami współpracy z bankami w kontekście bancassurance. Nie zabraknie także analizy zmian w zakresie likwidacji szkód oraz związanego z nimi dostosowywania się rynku.

Udział w roli prelegentów potwierdzili m.in.:

 • Dariusz Blocher, Członek Rady Nadzorczej, Budimex SA, Non-Executive Managing Director, Ferrovial Construction International SE, Budimex
 • Janusz Cieszyński, Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa KPRM
 • Elżbieta Czetwertyńska, Prezes Zarządu, Citi Handlowy
 • Jarosław Hermann, Członek Zarządu/CTO, Bank Millennium 
 • Zbigniew Jagiełło, Współprzewodniczący Rady Programowej Banking Forum
 • Beata Javorcik, Chief Economist, EBRD
 • Krzysztof Morawski, Członek Zarządu, Europa Ubezpieczenia
 • Magdalena Nowicka, Wiceprezes Zarządu, BNP Paribas Bank Polska S.A.
 • Grzegorz Olszewski, Prezes Zarządu, Alior Bank
 • Leszek Skop, Prezes Zarządu, PKO Ubezpieczenia
 • Janusz Władyczak, Prezes Zarządu, KUKE

Kongres jest cyklicznym spotkaniem skupiającym kluczowe osobistości i spółki z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Jest on doskonałą okazją do debat dotyczących najistotniejszych kwestii, problemów, szans i wyzwań dla wszystkich zainteresowanych tym, co dzieje się i będzie się dziać w branży usług finansowych. Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm. Więcej informacji na www.mmcpolska.pl.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*29 maja 2023, Robert Sadowski

Jakie umiejętności i kompetencje powinien mieć specjalista ds. rozwoju i wdrożeń AI – IMOK Future of Skills #7

Sztuczna inteligencja wpływa coraz silniej na nasze życie zawodowe. Liderzy, przedsiębiorcy oraz pracownicy powinni już teraz bliżej przyjrzeć się narzędziom wykorzystującym AI, aby poprawić produktywność, lepiej skalować efektywność oraz upraszczać procesy. Na najbliższym spotkaniu IMOK Future of Skills, wraz z najlepszymi ekspertami z branży, dowiemy się, czym powinien wyróżniać się specjalista zajmujący się sztuczną inteligencją....

22 maja 2023, Robert Sadowski

Interaktywna Konferencja Online już w czerwcu

Już coraz bliżej do jednej z najważniejszych konferencji biznesowych w tym roku! W dniach 13-15 czerwca 2023 r. odbędzie się III Interaktywna Konferencja Online, której tematem przewodnim w tym roku jest promocja produktu online! Newspoint jest jej patronem medialnym.

18 maja 2023, Robert Sadowski

EY Demo Day: Innowacyjne rozwiązania dla sprzedaży i marketingu

EY Polska do udziału w kolejnej odsłonie wydarzenia EY Demo Day zaprosiło 9 spółek spośród ponad 50 otrzymanych zgłoszeń. W trakcie 5-minutowych prezentacji opowiedzą one o najciekawszych rozwiązaniach lub usługach z sukcesem wykorzystywanych przez wiele firm w Polsce. Newspoint będzie prezentował ofertę kompleksowego monitoringu mediów. Start 31 maja o 11:00.

15 maja 2023, Robert Sadowski

Co dziś wpływa na konwersję?

Katarzyna Klimkiewicz, dyrektor zarządzająca, brave: Konwersja jest od zawsze jednym z kluczowych elementów informujących nas o skuteczności działań e-commerce. Walczymy o to, aby zawsze była najwyższa. 

12 maja 2023, Robert Sadowski

5. Kongres Nowoczesnej Dystrybucji – handel w nowej rzeczywistości gospodarczej. Analiza, wyzwania, prognozy.

15 czerwca w hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie odbędzie się 5. Kongres Nowoczesnej Dystrybucji (KND). W wydarzeniu wezmą udział liderzy sektorów: handlu, przetwórstwa i dystrybucji, przedstawiciele administracji państwowej oraz znakomici eksperci z Polski i zagranicy. Newspoint został partnerem medialnym Kongresu.