Marketing i PR w Polsce ’17

6 października 2017, Marek Bysaha

Attention Marketing opublikował raport, który analizuje funkcjonowanie działów marketingu i PR w średnich i dużych firmach w Polsce. CEO Newspointa – Robert Stalmach udzielił w nim eksperckiego komentarza. Co znajdziemy w raporcie?

W przeciągu ostatnich kilkudziesięciu lat polskie przedsiębiorstwa przeszły długą drogę rozwoju. Mamy coraz większą świadomość dotyczącą marketingu, wiemy, przynajmniej w teorii, do czego służy PR i rozumiemy, że monitoring mediów jest istotny przy tego typu działaniach. Najnowszy raport Attention Marketing pokazuje, jak to wygląda w praktyce. Jest to przede wszystkim jedyna w Polsce taka kompleksowa i dogłębna analiza funkcjonowania działów marketingu i PR w dużych i średnich firmach w naszym kraju. Raport stanowi także zbiór komentarzy branżowych ekspertów, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i komentują wyniki badania.

Publikacja zwraca szczególną uwagę na budżety i wydatki jakie są poświęcane na działania z pogranicza marketingu i PR oraz pokazuje które z nich są odbierane jako  najistotniejsze. W raporcie Attention Marketing znajdziemy również informacje na temat tego, jak mierzone są efekty pracy marketingowców i PRowców w firmach. Raport wskazuje z jakich narzędzi korzystają oraz jaka wśród nich jest świadomość aktualnych światowych trendów w marketingu i public relations.

Analiza dowodzi, że badania marketingowe są integralną częścią tworzenia strategii sprzedażowej firm. W czołówce najbardziej popularnych metod znajdują się badania związane ze sporządzaniem strategii, prowadzeniem sprzedaży oraz promocją marki. Natomiast najrzadziej wykorzystywane przez firmy jest badanie rynku.– opowiada jeden z ekspertów, CEO Newspointa, Robert Stalmach.

Czy świadomość znaczenia monitoringu marki i jej działań wśród polskich przedsiębiorców jest wystarczająca? To jedno z pytań, na które znajdziecie odpowiedź w raporcie Marketing i PR w Polsce 2017.

Zachęcamy do pobrania raportu.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*21 marca 2024, Robert Sadowski

Rozwój grupy kapitałowej IMM

W styczniu br. Instytut Monitorowania Mediów SA objął kontrolny pakiet udziałów w PSMM Sp. z o.o. i tym samym w Newton Media Polska Sp. z o.o. oraz wykupił 100% udziałów Newspoint Sp. z o.o. W wyniku podjętych działań Grupa IMM, której współwłaściciele reprezentują wyłącznie polski kapitał, istotnie się poszerzyła.

29 lutego 2024, Robert Sadowski

TVN24, Gazeta Wyborcza i Onet na podium rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Na czele najnowszego rankingu Najbardziej opiniotwórcze media znajduje się stacja TVN24. Z danych Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że w styczniu 2024 roku redakcja była cytowana przez inne media blisko 5,5 tys. razy. Drugą pozycję zajmuje Gazeta Wyborcza z liczbą ponad 4,1 tys. powołań, a podium zamyka Onet, do którego inni dziennikarze odnosili się przeszło 3,8...

31 stycznia 2024, Robert Sadowski

Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym 2023 roku

W ubiegłym roku polskie media najczęściej powoływały się na informacje podawane przez Rzeczpospolitą. W 2023 roku dziennik zacytowano łącznie 33,9 tys. razy – podaje Instytut Monitorowania Mediów, który publikuje cykliczny raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się TVN24, który inne tytuły cytowały 33 tys. razy. Wirtualna Polska zajęła trzecie...

25 stycznia 2024, Robert Sadowski

On The Marketing Tour 2 – relacja z Kielc

23 stycznia poprowadziliśmy w Kielcach szkolenie z cyklu On The Marketing Tour 2 – marketingowych podróży po Polsce. Szóstka ekspertów z Newspoint, Instytutu Monitorowania Mediów i More Bananas pokazała trendy marketingowe, biznesowe doświadczenia, case study, wskazówki i praktyczne inspiracje z monitoringu mediów, analizy danych z mediów, badania wizerunku marki, SEO i content marketingu.

9 stycznia 2024, Robert Sadowski

IMM kupuje Newspoint

4 stycznia br. firmy Newspoint i Instytut Monitorowania Mediów podpisały umowę, w wyniku której 100% udziałów Newspoint zostało kupione przez IMM. Dzięki wymianie doświadczeń między firmami będziemy mogli lepiej rozwijać ofertę, a tym samym skuteczniej spełniać oczekiwania naszych klientów. W obecnych czasach znaczenie ma też rozwój technologii, w tym sztucznej inteligencji. Jesteśmy przekonani, że łącząc...