Programmatic coraz bardziej skuteczny w rozwoju biznesu. Weź udział w 3. edycji IAB HowTo: Programmatic behind the scenes

7 października 2019, Kamil Kalinowski

Jak działa programmatic i dlaczego jego wykorzystanie przez marki rośnie tak szybko? Na czym polega pozyskiwanie informacji o Internautach i jak trafiają do marketerów? Jak umiejętnie wykorzystywać wideo –najbardziej efektywny format reklamowy w tym modelu? Jak wprowadzenie aukcji pierwszej ceny przez Google wpływa na sprzedaż i zakup reklamy w Internecie? Czy to koniec ery ciasteczek? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci branży podczas konferencji „IAB HowTo: Programmatic behind the scenes”. Trzecia edycja wydarzenia przygotowanego przez Grupę Roboczą Programmatic IAB Polska odbędzie się 7 listopada w Warszawie. Jesteśmy partnerem wydarzenia!

Programmatic rośnie w oczach. Zakup reklamy w tym modelu stanowił w Polsce w 2018 już 35% wszystkich wydatków na display (w tym wideo) i systematycznie się zwiększa. Co więcej, jest dostępny nie tylko dla dużych rynkowi graczy. Z powodzeniem wykorzystują go także mniejsze firmy.  Konferencja IAB HowTo: Programmatic – behind the scene to solidna dawka wiedzy na temat działania ekosystemu programmatic oraz możliwości jego wykorzystania w strategii promowania produktów i usług każdego biznesu.

IAB HowTo to kilkanaście unikalnych wystąpień, podczas których eksperci IAB Polska wyjaśnią, jak od strony dostawcy powierzchni wygląda proces optymalizacji sprzedaży w programmatic, jakie możliwości kontroli nad reklamami ma wydawca oraz przed jakimi wyzwaniami stawiani są kupujący w modelu programmatic. Wszystko to w obliczu zmian technologicznych takich jak blokada third party cookies czy zmiana modelu aukcji. Prelegenci przedstawią także rozwiązania zwiększające transparentność oraz jakość usług programatycznych.  Nie zabraknie case studies, na przykładzie których pokażą, jak wykorzystać ten model w działaniach marketingowych i jak dzięki niemu skutecznie i szybko realizować cele biznesowe Twojej organizacji.

Celem Grupy Roboczej Programmatic IAB Polska jest szeroka edukacja rynku reklamowego na temat zakupu reklamy w modelu automatycznym. Nasze działania mają uświadamiać reklamodawców, w jaki sposób wykorzystać programmatic w ich działaniach promocyjnych, ale również, w jaki sposób zabezpieczyć się przed potencjalnymi zagrożeniami wynikającymi ze zmian technologicznych. W tym celu już po raz trzeci organizujemy konferencję How To dotyczącą obszaru programmatic, na którą zapraszamy wszystkie osoby, które chcą pogłębić swoją wiedzę z tego zakresu.

– mówi  Elżbieta Kondzioła, Online Sales Director, Lovemedia, Szef Grupy Programmatic przy IAB Polska. 

Na IAB HowTo Programmatic: behind the scenes zapraszamy szczególnie osoby zaangażowane w z obszaru marketingu online, w tym e-commerce. Wydarzenie adresowane jest zarówno dla managerów, jak i specjalistów na poziomie początkującym oraz średnio-zaawansowanym w temacie reklamy.

Gwarancją wysokiego poziomu merytorycznego wydarzenia jest starannie dobrane grono prelegentów, wśród których znaleźli się m.in.: Radosław Gołąb (Gemius), Jacek Malesa i Małgorzata Kmieciak (SMART), Paulina Koroschetz i Agata Gaździak (Xandr), Elżbieta Kondzioła (Lovemedia), Maciej Sawa i Wojciech Dwojacki (OnAudience ), Nikodem Sarna i Filip Sadowski (Waytogrow),  Karol Jurga (Yeldbird), Arkadiusz Miegoń (Mexad Games), Dmitriy Shevchenko (Hybrid.ai), Jacek Wąs i Łukasz Bańkowski (Adform), Beata Tłuczkiewicz i Krzysztof Markowski (Wirtualna Polska Media).

Spotkanie jest organizowane w ramach cyklu wydarzeń inicjowanych przez członków grup roboczych działających przy IAB Polska. Ich celem jest chęć dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, prezentacja najnowszych i najlepszych praktyk przez ekspertów, którzy na co dzień zajmują się zagadnieniami z zakresu reklamy internetowej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: gazeta.pl, Magazyn Online Marketing, Marketer+, Newspoint, NaTemat, Wirtualna Polska

Uczestnictwo w wydarzeniu jest płatne. Opłata dla firm członkowskich IAB wynosi 450 zł netto, a dla firm niezrzeszonych 550 zł netto. Posiadacze certyfikatów DIMAQ otrzymują dodatkowo rabat – 100 zł netto.

Wydarzenie objęte jest akredytacją DIMAQ. Oznacza to, że uczestnicząc w IAB HowTo, posiadacze certyfikatu otrzymują 20 punktów certyfikacyjnych.

Więcej informacji: https://howto.iab.org.pl/programmatic-2019

O IAB Polska

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska jest organizacją zrzeszającą ponad 230 najważniejszych firm polskiego rynku internetowego, w tym największe portale internetowe, sieci reklamowe, domy mediowe i agencje interaktywne. Jego głównym celem jest szeroko pojęta edukacja rynku w zakresie wykorzystania internetu jako skutecznego narzędzia prowadzenia biznesu i promocji. Propaguje skuteczne rozwiązania           e-marketingowe, tworzy, prezentuje i wdraża standardy jakościowe. Przygotowuje raporty i badania rynku online, m.in. Raport Strategiczny czy AdEx, którego wyniki są bazą analiz wydatków reklamowych. Jest organizatorem konferencji (Forum IAB, MIXX), warsztatów i szkoleń (Internet Week, IABHowTo, FutuLab). Jednym z flagowych projektów IAB Polska jest DIMAQ – program certyfikujący wiedzę z dziedziny e-marketingu.

IAB Polska działa od 2000 roku, jest częścią struktur światowych organizacji IAB oraz członkiem IAB Europe, Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy oraz Krajowej Izby Gospodarczej.  www.iab.org.plZostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*5 kwietnia 2024, Robert Sadowski

IAB HowTo: Jak wygrać w content marketingu

IAB HowTo: Królewski Gambit, jak wygrać w content marketingu to konferencja dla osób, które pragną podbić świat contentu za pomocą mistrzowskich ruchów i taktyk. Weź udział w IAB HowTo o content i video marketingu 23 kwietnia. Newspoint jest patronem tego wydarzenia.

6 marca 2024, Robert Sadowski

IAB HowTo: Jakość nad iluzją

Połączone siły grup roboczych IAB Polska stworzyły selekcję najbardziej aktualnych tematów oraz wyzwań związanych z badaniami jakości prowadzonych działań w digital marketingu. Konferencja IAB HowTo: Jakość nad iluzją na temat technik zwiększania i pomiaru jakości w reklamie cyfrowej już 20 marca w Warszawie. Newspoint jest patronem tego wydarzenia.

4 marca 2024, Robert Sadowski

Pokolenie Z i Alpha. Jak zmieni się rola mediów w komunikacji z nowymi pokoleniami?

Sukces marketingowy i biznesowy marek w dużej mierze zależy od zrozumienia unikalnych cech każdego pokolenia, ich wartości, zachowań i potrzeb. Dynamiczny rozwój technologii oraz czynniki zewnętrzne takie jak pandemia, wojna, inflacja czy kryzys klimatyczny kształtują zachowania konsumenckie nowych pokoleń. Zmianie ulega również sposób konsumpcji mediów, ich rodzaj, forma i preferowane treści komunikatów, co niesie za...

29 lutego 2024, Robert Sadowski

Webinar „Pomówmy o marketingu” odc. 27

7 marca odbędzie się ostatni odcinek 5. serii webinarów „Pomówmy o marketingu” organizowanych przez DevaGroup. Podczas spotkania zostaną poruszone głównie tematy z zakresu SEO. Newspoint jest partnerem wydarzenia.

28 lutego 2024, Robert Sadowski

IV Forum LOYALTY PLANET 360°

Zastąpienie lojalności transakcyjnej budowaniem hiperpersonalnego kontaktu marki z klientem, wieloaspektowe wzmacnianie zaufania klientów wobec marki obejmujące CX oraz działania CSR, budowanie lojalności jako kompleksowego ekosystemu – to tylko część zagadnień, jakim będzie poświęcone IV FORUM LOYALTY PLANET 360° organizowane 17-18 kwietnia 2024 w Warszawie przez brave conferences. Tematem przewodnim wydarzenia jest zaadaptowanie rozwiązań AI do...