To był dobry czas dla Newspoint. Robert Stalmach podsumowuje 2017 rok.

16 stycznia 2018, Robert Sadowski

Przedstawiamy wywiad z CEO Newspoint – Robertem Stalmachem w którym podsumowuje rok 2017. Rozmowę odbył Robert Sadowski – nasz Digital Marketing Manager, który pod koniec roku dołączył do zespołu.

75 języków, 170 krajów, 15 mld dokumentów, nowy panel, identyfikacja wizualna i uczestnictwo w akceleratorze. To był rok pełen wyzwań, ale i wielu sukcesów dla Newspoint. To kolejny rok dużych zmian. Opowiedz nam o tym więcej.

Robert Stalmach: Przede wszystkim zaprezentowaliśmy zupełnie nowy panel użytkownika, z modułem influencerów i metadanymi, a równolegle, kompleksowo zmieniliśmy identyfikację wizualną – wprowadziliśmy nowe logo, standardy prezentacji i nową stronę www. W nowym panelu można wyszukiwać influencerów według ich zasięgów, wartości reklamowej, wydźwięku, płci, typów mediów. Można też analizować i filtrować publikacje pod względem 5 typów metadanych – lajków, udostępnień, komentarzy, wyświetleń i followersów. A wszystko to dla 75 języków ze 170 krajów świata! Poza nowoczesnym wyglądem i funkcjami panel to też zupełnie nowe technologie. Modularna architektura oparta na Javie i Angularze daje nam możliwość dużo szybszego rozwoju narzędzia niż dotychczas. Panel jest bardzo intuicyjny i samoobsługowy, mamy poczucie, że połączenie jakości danych Newspoint z
zupełnie nowym panelem użytkownika dało dobry efekt.

Jak na nowy panel zareagowali klienci?

Robert Stalmach: Oczywiście najcenniejszym recenzentem są nasi klienci, którzy przyjęli nasz nowy panel bardzo pozytywnie. Cieszymy się z wielu ciepłych słów, które usłyszeliśmy od nich na temat naszego nowego look&feel. Na pewno w 2018 będziemy dalej intensywnie rozwijać nasze narzędzie – pojawią się nowe funkcje i warstwy danych.
Staramy się być data-driven, rozwijamy raportowanie i śledzimy wyniki tak, żeby wciąż optymalizować działania i procesy. Chcemy klientom oferować nie tylko dane, ale i ich analizę. Aspirujemy do bycia doradcami, a nie tylko dostawcą danych. Dzięki temu od lat mamy bardzo niski, być może najniższy współczynnik rotacji klientów na rynku.
Dziękujemy Wam za to!

Rozumiem, że nowy panel przyczynił się do wzrostu liczby klientów.

Robert Stalmach: W dużej mierze dzięki nowemu panelowi użytkownika udało nam się pozyskać ok. 100 nowych klientów, a wśród nich takie marki jak PayU, Bank Millenium, Kantar, Vogue, CBRE czy PGE Stadion Narodowy. Cieszymy się, że możemy z Wami współpracować!

Jaki są wasze priorytety?

Robert Stalmach: Jeden z naszych priorytetów to ciągłe zwiększanie pokrycia wszystkich mediów – konsekwentnie dodajemy nowe źródła social media (w tym fora i blogi), portale i serwisy informacyjne, tytuły prasowe, czasopisma, stacje radiowe i kanały telewizyjne. W tej chwili monitorujemy ponad 15 tys. polskich serwisów www i ponad 150 tys. zagranicznych. Liczba zbieranych źródeł social media idzie w miliony, a przyrost jest wykładniczy. W indeksie z wszystkich mediów mamy już ponad 15 mld dokumentów z 10 lat. Jesteśmy zdeterminowani, żeby nadal być pod tym względem liderem rynku.

Słyszałem, że zostaliście docenieni za granicą.

Robert Stalmach: Nasz potencjał doceniony został przez WeXelerate – jeden z największych akceleratorów w Europie. Partnerzy programu to, m.in. Google, Uber, Microsoft, Swarovski, Siemens, Reiffeisen, Uniqa, Wien Energie, Volksbank, T-mobile i wiele innych topowych firm. Zostaliśmy wybrani jako jeden z 50 podmiotów spośród ponad 1000 zgłoszeń z całego świata! To wielka nobilitacja dla nas i satysfakcja z uznania naszej ciężkiej pracy. Konsultacje z mentorami, spotkania z przedstawicielami firm współpracujących z WeXelerate, inwestorami i bieżące kontakty z innymi start-upami w Wiedniu postrzegamy jako unikalną szansę na wymianę doświadczeń i możliwość
spojrzenia na nasz biznes przez perspektywę globalną.

Na rynku pojawiły się Wasze dwa raporty. Proszę coś więcej powiedzieć o tych publikacjach.

Robert Stalmach: Opublikowaliśmy dwa, przygotowane wspólnie z partnerami i ciepło przyjęte na rynku, raporty. Jeden na temat analityki i pomiarów influencer marketingu a drugi o niezależnych polskich markach modowych. Raport o influenerach można pobrać z
https://www.newspoint.pl/raport-analityka-i-monitoring-influencerow/
Z całą pewnością tę quasi-wydawniczą działalność będziemy kontynuować w 2018 roku. Już niebawem podsumujemy rok ciekawymi danymi z naszego panelu na temat blogowania, postowania, i vlogowania. Ciekawostki i trendy. Wypuszczamy też raport o najlepszych praktykach, które usprawnią employer branding dzięki monitoringowi marki.

Czekamy zatem na te nowe publikacje a ja życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2018 roku.

Robert Stalmach: Dziękuję bardzo. Chciałem na koniec zaznaczyć, że wszystkie projekty, o których mowa powyżej, rozwój i starania nie miałyby sensu, gdyby nie nasi KLIENCI – wszyscy od freelancerów i najmniejszych firm po topowe polskie i globalne marki. To dzięki Wam jesteśmy tu, gdzie jesteśmy i możemy się rozwijać.

Nie byłoby też naszych sukcesów, gdyby nie wyjątkowi ludzie z którymi mamy możliwość pracować na co dzień. Bez ich ciężkiej pracy i wiary, że to co robimy ma sens nie dałoby się niczego osiągnąć.
Dziękujemy za to! Oby przyszły rok, dla nas wszystkich, był jeszcze lepszy niż 2017Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*21 marca 2024, Robert Sadowski

Rozwój grupy kapitałowej IMM

W styczniu br. Instytut Monitorowania Mediów SA objął kontrolny pakiet udziałów w PSMM Sp. z o.o. i tym samym w Newton Media Polska Sp. z o.o. oraz wykupił 100% udziałów Newspoint Sp. z o.o. W wyniku podjętych działań Grupa IMM, której współwłaściciele reprezentują wyłącznie polski kapitał, istotnie się poszerzyła.

29 lutego 2024, Robert Sadowski

TVN24, Gazeta Wyborcza i Onet na podium rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Na czele najnowszego rankingu Najbardziej opiniotwórcze media znajduje się stacja TVN24. Z danych Instytutu Monitorowania Mediów wynika, że w styczniu 2024 roku redakcja była cytowana przez inne media blisko 5,5 tys. razy. Drugą pozycję zajmuje Gazeta Wyborcza z liczbą ponad 4,1 tys. powołań, a podium zamyka Onet, do którego inni dziennikarze odnosili się przeszło 3,8...

31 stycznia 2024, Robert Sadowski

Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym 2023 roku

W ubiegłym roku polskie media najczęściej powoływały się na informacje podawane przez Rzeczpospolitą. W 2023 roku dziennik zacytowano łącznie 33,9 tys. razy – podaje Instytut Monitorowania Mediów, który publikuje cykliczny raport „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Na drugim miejscu w rankingu znalazł się TVN24, który inne tytuły cytowały 33 tys. razy. Wirtualna Polska zajęła trzecie...

25 stycznia 2024, Robert Sadowski

On The Marketing Tour 2 – relacja z Kielc

23 stycznia poprowadziliśmy w Kielcach szkolenie z cyklu On The Marketing Tour 2 – marketingowych podróży po Polsce. Szóstka ekspertów z Newspoint, Instytutu Monitorowania Mediów i More Bananas pokazała trendy marketingowe, biznesowe doświadczenia, case study, wskazówki i praktyczne inspiracje z monitoringu mediów, analizy danych z mediów, badania wizerunku marki, SEO i content marketingu.

9 stycznia 2024, Robert Sadowski

IMM kupuje Newspoint

4 stycznia br. firmy Newspoint i Instytut Monitorowania Mediów podpisały umowę, w wyniku której 100% udziałów Newspoint zostało kupione przez IMM. Dzięki wymianie doświadczeń między firmami będziemy mogli lepiej rozwijać ofertę, a tym samym skuteczniej spełniać oczekiwania naszych klientów. W obecnych czasach znaczenie ma też rozwój technologii, w tym sztucznej inteligencji. Jesteśmy przekonani, że łącząc...