VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości

9 września 2021, Robert Sadowski

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 5-7 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Newspoint został patronem medialnym Kongresu.

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości powstała w 2013 roku, w Katowicach. Od tamtego czasu wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia polskich przedsiębiorców, naukowców oraz polityków tj. prezesów spółek, dyrektorów instytucji, rektorów uczelni, samorządowców oraz ekspertów ds. prawa i gospodarki.

Nadchodzący Kongres to prawie dwadzieścia paneli dyskusyjnych. W ramach agendy przedmiotem rozmów będą zagadnienia dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, siły polskiej nauki, zielonych technologii, ale również innowacyjnych rozwiązań w kluczowych sektorach gospodarki. Partnerami poszczególnych konferencji będą eksperci, którzy mają realny wpływ na wskaźniki ekonomiczne w naszym kraju.

Taka wymiana poglądów i doświadczeń autorytetów nauki, biznesu oraz przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, pozwoli wypracować narodowy program przedsiębiorczości rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski.

W uroczystej inauguracji wydarzenia udział weźmie Gert de Block, sekretarz generalny CEDEC (Federacji Przedsiębiorstw Energetycznych UE). Natomiast uczestnicy dyskusji to m.in. Jerzy Buzek, europoseł, Przemysław Cieszyński, członek zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, Hanna Gronkiewicz-Waltz,
przewodnicząca misji „Klimatyczno-neutralne i inteligentne miasta” przy Komisji Europejskiej, Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes zarządu Związku Banków Polskich, Jurgen Tiedje, przedstawiciel Dyrekcji Generalnej w Komisji Europejskiej ds. badań i innowacyjności.

Tegoroczny Kongres to również warsztaty doszkalające o szerokim zakresie tematycznym, szkolenia firmowe oraz możliwość kontaktu z trenerami biznesu jak i ekspertami do spraw wizerunku czy otrzymania aktualnych informacji odnośnie uzyskania dofinansowań dla przedsiębiorców, małych i średnich firm oraz jednostek naukowych.

Dodatkowo 5 października to okazja do wzięcia udziału w organizowanych misjach studyjnych, które obejmować będą m.in.:

  • nowoczesną inwestycję komunalną – Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów, czyli Ekospalarnię, należącą do Krakowskiego Holdingu Komunalnego
  • showroom przemysłu 4.0 w siedzibie firmy Mitsubishi Electric
  • debatę na temat wspierania kultury przez biznes w Filharmonii Krakowskiej, zakończonej występem artystycznym

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Rejestracja trwa do 20 września https://polskikongres.pl/.

Organizator: Polska Agencja Przedsiębiorczości. 

Współorganizator: Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Przedsiębiorczości.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*Już dziś zacznij monitorować swoją markę i zyskaj przewagę konkurencyjną

Zarządzaj swoją marką zapobiegając kryzysom i wykorzystując szanse biznesowe szybciej niż Twoja konkurencja

Wypróbuj za darmo

Poradnik

Jak mierzyć PR?

W poradniku znajdziesz informacje jak mierzyć aktywności działu PR, jak określić wkład PR w realizację celów biznesowych.

POBIERZ

6 stycznia 2022, Robert Sadowski

Zgłoś projekt do Mobile Trends Awards

W Krakowie, już 17-18 marca 2022 roku odbędzie się największa konferencja w Polsce poświęcona technologiom mobilnym – Mobile Trends Conference! Będzie to już 11. edycja. Wydarzeniu towarzyszy uroczysta Gala, podczas której nagrodzone zostaną najlepsze projekty i aplikacje minionego roku. Galę poprowadzi Jarosław Kuźniar. Zgłoś projekt i wygraj Mobile Trends Awards 2021 – zgłoszenia do 12....

28 grudnia 2021, Robert Sadowski

28 Akcja Sprzątanie świata – Polska

W tym toku – podobnie jak i rok temu – Newspoint wspierał Akcję Sprzątania świata – Polska. Udostępniliśmy bezpłatnie narzędzie do monitoringu mediów i wspomogliśmy Fundację Nasza Ziemia. Dzięki temu możliwe było monitorowanie skuteczności nadawanych komunikatów i śledzenie edukacyjnego waloru informacji publikowanych przez media do opinii publicznej.

15 grudnia 2021, Robert Sadowski

Rynek mobile umiera?

Technologia towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Dla człowieka jaskiniowego szczytem techniki mógł być ociosany kamień. Podobnie postęp dotyczy technologii komputerowych i mobilnych. 30 lat temu zachwycaliśmy się komputerem IBM Simon 1, a jeszcze dekadę temu telefonami komórkowymi HTC Era G1 czy Samsung Avila. Dzisiaj mówimy już smartfon, a urządzenie dotykowe z 6 obiektywami i siecią...

23 listopada 2021, Robert Sadowski

Kongres Consumer Finance

Siedemnasta edycja Kongresu Consumer Finance odbędzie się 14 grudnia w Warszawie w Centrum Giełdowym. Od kilkunastu lat Kongres Consumer Finance to największe branżowe forum dyskusyjne o wyzwaniach, problemach i perspektywach rynku consumer finance. Newspoint został jego partnerem medialnym. Serdecznie zapraszamy do udziału.

17 listopada 2021, Robert Sadowski

Konferencja: Automatyzacja w marketingu i sprzedaży

Zapraszamy na konferencję online o sposobach na usprawnienie swoich działań marketingowych oraz sprzedażowych. Poznamy 6 różnych patentów na zaoszczędzenie czasu przy jednoczesnej maksymalizacji efektywności pracy. Wszystko o automatyzacji w marketingu i sprzedaży! W tym Robert Sadowski z Newspoint opowie o automatyzacji powiadomień o pojawiających się w mediach wzmiankach na temat marki. Wydarzenie odbędzie się 30...