Zmieniające się oblicze branży fintech i insurtech – 14.FinTech & 13. InsurTech Digital Congress już 4 grudnia

11 października 2023, Robert Sadowski

4 grudnia 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbędzie się 14. FinTech & 13. InsurTech Digital Congress. Po raz drugi w tym roku eksperci branż fintech i insurtech spotkają się, aby przeanalizować kluczowe trendy wpływające na rozwój technologii sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Newspoint został Patronem Medialnym wydarzenia.

W ramach bloku otwierającego eksperci dokonają przeglądu czynników, które zobrazują dynamiczne środowisko, w jakim funkcjonuje obecnie biznes. Podczas debaty inauguracyjnej prelegenci rozważą wątki związane z dostosowaniem się do zmieniających się warunków rynkowych oraz długoterminowym przetrwaniem fintech’ów jako celem biznesowym. Wspólnie zastanowią się nad tym, jak skutecznie działać w warunkach niepewności, zwiększać gotowość do ryzyka w praktyce i skutecznie zarządzać ryzykiem, jakie strategie i narzędzia można wdrożyć, aby lepiej chronić się przed ryzykiem kompleksowym, jak przekuć ryzyka związane ze zmianami technologicznymi i prawnymi w przewagę konkurencyjną przedsiębiorstwa. Skomentują także sposoby dostosowywania praktyk firm do zmian dotyczących klienta oraz efektywne modele biznesowe.

W kolejnej części eksperci przyjrzą się trendom wyłaniającym się na rynku oraz rozpatrzą nowe horyzonty biznesu dla fintech i insurtech. Akcent dyskusji położony zostanie na Customer Experience, będący kluczem do współczesnych finansów. Pojawią się wątki związane z ewolucją klienta na rynku, 'humanising' banking jako priorytetem dla rozwijających się banków i fintechów, potencjałem open data w kontekście customer experience oraz korzyściami uzyskiwanymi dzięki wdrażaniu zasad ESG w sektorze biznesowym. W ramach sesji poświęconej transformacji technologicznej prelegenci porozmawiają o tym, czy i jak AI ma szansę zrewolucjonizować branżę finansową. Zaprezentowane zostaną też case studies wykorzystania AI w biznesie, m.in. celem poprawy Customer Experience i walki z cyberzagrożeniami.

Debata Data & RegTech skoncentruje się na praktycznym wykorzystaniu technologii, regulacji danych i konkurencyjnych przewag w sektorze finansowym i ubezpieczeniowym. Tematy, które zostaną poruszone, to m.in. inteligentna automatyzacja, transparentność polityki informacyjnej, uwolnienie potencjału danych dla sektora ubezpieczeniowego, przygotowanie rynku do zmian nadchodzących wraz z Data Act, rozporządzenie FIDA i otwarte finanse oraz regulacje ESG dla instytucji finansowych i ubezpieczeniowych.

Kolejnym istotnym obszarem kongresu będzie ochrona danych medycznych w MedTech. Eksperci skomentują bezpieczne przetwarzanie danych i ochronę prywatności w MedTech, wpływ połączenia danych finansowych z medycznymi na naszą przyszłość oraz możliwości i ograniczenia stosowania nowych technologii w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu pacjentów.

Nie zabraknie segmentu poświęconego ekosystemowi startup’ów. Przeanalizowane zostanie aktualne położenie rynku startupowego – wyzwania dotyczące finansowania, poziom inwestycji venture capital, trudności związane z pozyskiwaniem finansowania dla nowych startupów. Prelegenci omówią obecne trendy na rynku finansowania startupów, wyzwania i obawy związane z ryzykiem inwestycyjnym, a także reakcje banków i ubezpieczycieli na rozwój fintech i insurtech. Eksperci podejmą także próbę wskazania działań, jakie należy podjąć, aby rynek startup’ów mógł się rozwijać, zastanowią się, jak budować ekosystem technologiczny, jak wspierać powstające startupy, aby w przyszłości stały się motorem gospodarki, i jak znaleźć równowagę pomiędzy redukcją kosztów a jakością i innowacyjnością w warunkach finansowania.

Zakończenie kongresu stanowić będzie dyskusja na temat przyszłości bankowości, która będzie odpowiedzią na pytanie: czy banki kierują się ku e-commerce, czy pozostaną przy embedded finance? Prelegenci przyjrzą się cyfrowej transformacji, dojrzałości cyfrowej banków oraz korzyściom i wyzwaniom związanym z cyfryzacją w branży fintech i insurtech.

FinTech & InsurTech Digital Congress jest kluczową pozycją na mapie branżowych eventów. To miejsce, gdzie pomysły i wiedza kluczowych liderów świata finansów i ubezpieczeń, którzy nie boją się wyzwań i potrafią wykorzystywać nowe technologie, przynoszą rewolucyjne projekty i rozwiązania. Wydarzenie skierowane jest dla przedstawicieli sektora bankowego i ubezpieczeniowego, fintechów, insurtechów, firm pożyczkowych, kancelarii prawnych, inwestorów, firm technologicznych, IT, startupów oraz przedstawicieli administracji państwowej i firm doradczych.

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane kadrze menedżerskiej oraz zarządom firm. Więcej na www.mmcpolska.pl.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*17 listopada 2023, Robert Sadowski

Konferencja I ❤ Business & HR

28 – 30 listopada w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbędzie się konferencja I ❤ business & HR. Wydarzenie kompleksowo poruszy wszystkie najważniejsze kwestie funkcjonowania biznesu – od zadowolenia klienta (CX), przez HR, po tematy strategiczne i biznesowe. Newspoint został Patronem Medialnym wydarzenia. Event dostarczy konkretne wskazówki, co można zmienić w organizacji, aby była bardziej dochodowa....

27 października 2023, Robert Sadowski

IAB HowTo: AI TRANSFORMATION – jak sztuczna inteligencja zmienia Twój biznes

Najnowsza konferencja Grupy Roboczej Artificial Intelligence IAB Polska pokaże, jak sztuczna inteligencja zmienia nasze biznesy. Zostanie poświęcona najnowszym trendom, wymianie wiedzy praktyków, ciekawym case studies, a także aktualnej sytuacji prawnej oraz wpływom AI na branżą reklamową. Spotykamy się 16 listopada 2023, 09:30, Warszawa, Multikino Złote Tarasy. Newspoint jest patronem tego wydarzenia.

26 października 2023, Robert Sadowski

Przyszłość Retail w epoce cyfrowej: optymalizacja, innowacje i strategie budowania lojalności klienta

23 października 2023 r. w hotelu Sofitel Warsaw Victoria odbyła się 5. edycja RetailTec Congress. Podczas wydarzenia ponad 400 uczestników wysłuchało wystąpień oraz debat z udziałem najbardziej cenionych ekspertów w branży retail – prezesów i członków zarządu kluczowych dla rynku podmiotów, przedstawicieli firm technologicznych oraz instytucji doradczych. Newspoint był Patronem Medialnym wydarzenia. 

23 października 2023, Robert Sadowski

Banking & Insurance Forum 2023: Polska gospodarka wobec globalnych trendów

16-17 października 2023 r. w The Westin Warsaw Hotel odbyło się 26. Banking & 22. Insurance Forum. Wydarzenie zgromadziło prawie pół tysiąca uczestników, którzy wysłuchali merytorycznych wystąpień i debat z udziałem kluczowych osobistości i przedstawicieli spółek z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Newspoint był Patronem Medialnym tego wydarzenia.

16 października 2023, Robert Sadowski

2. Data Economy Congress: Od analizy trendów do wdrażania AI w biznesie

9-10 października w The Westin Warsaw Hotel odbyła się 2. edycja Data Economy Congress – spotkania, którego celem była analiza mechanizmów i trendów zachodzących w gospodarce opartej o dane. Wydarzenie zgromadziło niemal pół tysiąca uczestników, którzy wysłuchali debat i wystąpień z udziałem kluczowych ekspertów w dziedzinie zarządzania danymi. Newspoint był Patronem Medialnym tego wydarzenia.