Ekobarometr – piąta edycja badania postaw ekologicznych Polaków

17 kwietnia 2023, Robert Sadowski

Startuje 5. edycja EKObarometru – cyklicznego, ogólnopolskiego badania poświęconego analizie aktualnych postaw i nastrojów polskich konsumentów wobec ekologii w poszczególnych sferach życia. Realizowany jest przez agencję SW Research nieprzerwanie od I kwartału 2020 roku. Newspoint po raz kolejny został patronem medialnym badania.

Pośród badanych zagadnień 5. edycji EKObarometru pojawi się m.in. odniesienie do:

 • postaw Polaków w kontekście ekologicznym
 • poziomu świadomości Polaków na temat ekologii, zrównoważonego rozwoju i ESG
 • zwyczajów zakupowych Polaków w obszarze produktów bio/eko
 • percepcji marketingu i reklam ekoproduktów/ekousług
 • oceny efektywności popularnych akcji ekologicznych
 • zrozumienia i postrzegania pojęcia greenwashingu
 • oceny ekologicznych działań firm z perspektywy pracowników

…a także wielu innych kwestii w tym określenia wpływu bieżących wydarzeń i zjawisk na podejście Polaków do ekologii.

Raport podsumowujący najbliższą edycję projektu uwzględni porównania wyników do rezultatów z trzech poprzednich pomiarów i będzie opublikowany w połowie czerwca 2023. Badanie w całości przeprowadzi certyfikowana agencja badawcza – SW Research. Projekt zrealizowany zostanie techniką wywiadów online CAWI z wykorzystaniem autorskiego panelu badawczego SWpanel.pl na próbie 1500 Polaków – gwarantując, że żaden element ekosystemu nie ucierpi w trakcie realizacji badania. 😊

Do kogo skierowany jest EKObarometr?

Raport jest skierowany do osób oraz firm zajmujących się reklamą, marketingiem, projektowaniem produktów i usług, brandingiem, społeczną odpowiedzialnością biznesu, specjalistów organizacji pozarządowych, redakcji ale również do osób zaciekawionych sytuacją społeczną w Polsce oraz wszystkich zainteresowanych kwestiami ekologicznymi.
Zapraszamy do współpracy w charakterze partnerów, komentatorów lub ekspertów, a szczególnie:

 • dziennikarzy i redakcje zajmujące się tematyką ekologii
 • ekspertów, komentatorów różnych branż
 • firmy oraz instytucje, które posiadają w swojej ofercie produkty ekologiczne
 • wszystkie podmioty, które w swoich wartościach, polityce lub strategii mają wpisane kwestie ekologiczne czy ESG
  wszystkich, którym ta tematyka jest bliska.

Zapraszamy do udziału! Dowiedz się więcej o EKObarometrze.Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*28 lutego 2024, Robert Sadowski

IV Forum LOYALTY PLANET 360°

Zastąpienie lojalności transakcyjnej budowaniem hiperpersonalnego kontaktu marki z klientem, wieloaspektowe wzmacnianie zaufania klientów wobec marki obejmujące CX oraz działania CSR, budowanie lojalności jako kompleksowego ekosystemu – to tylko część zagadnień, jakim będzie poświęcone IV FORUM LOYALTY PLANET 360° organizowane 17-18 kwietnia 2024 w Warszawie przez brave conferences. Tematem przewodnim wydarzenia jest zaadaptowanie rozwiązań AI do...

14 lutego 2024, Robert Sadowski

Webinar „Pomówmy o marketingu” odc. 26

Już 22 lutego odbędzie się kolejny odcinek webinarów „Pomówmy o marketingu” organizowanych przez DevaGroup. Tematy najbliższego spotkania będą szczególnie interesujące dla właścicieli biznesów internetowych. Newspoint jest partnerem tej serii webinarów.

1 lutego 2024, Robert Sadowski

IAB HowTo: Efektywne kampanie marketingowe w erze nowych technologii

Połączone siły grup roboczych IAB Polska przedstawią aktualną wiedzę z zakresu SEM, mobile marketingu, social mediów, PR, content marketingu czy programmatic. Wszystko po to, by zwiększyć efektywność w obliczu dynamicznego rozwoju technologii. Konferencja IAB HowTo: Efektywne kampanie marketingowe w erze nowych technologii już 15 lutego 2024. Newspoint jest patronem tego wydarzenia.

8 stycznia 2024, Robert Sadowski

in Digital Marketing Conference – rozwija marketingowe skrzydła i ładuje pomysłami!

Serdecznie zapraszamy na in Digital Marketing Conference – wydarzenie, które jest organizowane od 2015 roku i koncentruje się na zwiększaniu kompetencji pracowników z działu marketingu. Newspoint został patronem medialnym wydarzenia.

8 stycznia 2024, Robert Sadowski

semWAW#2 – startup edition

Pierwsza edycja semWAW zakończyła się sukcesem, dlatego już 22 marca impreza powraca do Campusu Google. semWAW#2, czyli bliźniaczy event krakowskiego semKRK w Warszawie, ponownie zgromadzi pasjonatów marketingu internetowego. Na uczestników czeka duża dawka merytorycznej wiedzy oraz spotkania ze sponsorami i innymi specjalistami z branży. Ponownie oprócz prelekcji na scenie odbędzie się panel dyskusyjny, a sponsorem...