Poznaj nowe możliwości panelu Newspoint!

15 lipca 2019, Kamil Kalinowski

Rynek mediów społecznościowych przynosi kolejne wyzwania i możliwości. Nasze działania nie ustają w rozwoju i poszukiwaniach nowych rozwiązań pozwalających na budowanie coraz większej bazy źródeł, a także nowych modułów i udogodnień zwiększających możliwości i ergonomię oraz intuicyjność panelu Newspoint. Sprawdź nasze nowe rozwiązania w branży influencerskiej i nie tylko.

Narzędzie do monitoringu mediów Newspoint oferuje rozbudowany moduł statystyk obejmujący wszystkie najważniejsze dane pochodzące z obszernej bazy publikacji internetowych z Polski i zagranicy, prasy, materiałów wideo oraz audio, a także komentarzy i wzmianek pochodzących z światowych kanałów społecznościowych. Od maja użytkownicy mają dostęp do materiałów materiałów z forów VKontakte, a także z blogowych wpisów LinkedIn oraz newsów Slideshare!

Rosnące zainteresowanie branżą influecerów wymaga coraz lepszych i precyzyjniejszych rozwiązań. Kładziemy szczególny nacisk na nasz moduł inflencerów, dzięki czemu jego funkcjonalność stale się powiększa. Zobacz nowy wykres określający największa liczba obserwujących, czyli liczbę followersów autorów dobranych według określonych w projekcie słów kluczowych.

Kolejna nowość pozwala na szybsze sprawdzenie treści publikowanej przez wybranego influencera. Kliknięcie jego nazwy na wykresie zawęzi wyniki wyszukiwania do postów i wzmianek utworzonych przez autora. Prosto i przyjemnie.

Jedna z ciekawszych funkcjonalności naszego panelu – możliwość tagowania (kategoryzowania publikacji), doczekała się rozwinięcia, które znacznie ułatwi pracę bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Wprowadziliśmy kolumnę zarezerwowaną właśnie dla tagów, którą znajdziecie w wyeksportowanym pliku .xlsx. Publikacje oznaczone tagami podlegają rozszerzonej formie filtrowania, które ułatwią pracę na bazowym pliku. Więcej o funkcjonalności tagów dowiecie się z naszego poradnika.

Pojawiły się dwa wykresy określające czas publikacji, które poszerzają zakładkę metadanych. Z ich pomocą dowiesz się o konkretnych dniach i godzinach, w których pojawiają się publikacje na dany temat. W istotny sposób powiększy to Twoją wiedzę o konkretnej branży, autorach, konkurencji czy każdej innej monitorowanej sferze.

Ostatnia zmiana wprowadza możliwość porównania płci autorów konkurencji. Jest to już czwarty wykres określający różnice pomiędzy konkurencyjnymi projektami – możesz sprawdzić również liczbę publikacji, share of voice oraz ekwiwalent.

Okres wakacyjny jest u nas wyjątkowo gorący. Jest to dobry czas do prac koncepcyjnych i wdrożeniowych, czego owoce są i będą widoczne w najbliższej przyszłości. Przetestuj panel Newspoint i wykorzystaj najnowsze funkcjonalności! Więcej już wkrótce 😉Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*22 lutego 2023, Robert Sadowski

Top 50 platform social media, które monitoruje Newspoint

Jeśli interesujesz się monitoringiem mediów i social mediami, koniecznie musisz zapoznać się z naszym zestawieniem TOP 50 platform społecznościowych, które monitoruje Newspoint. Przygotowany przez naszych specjalistów ranking przedstawia najpopularniejsze serwisy będące liderami pod względem rozpoznawalności, aktywności użytkowników oraz funkcjonalności. Przygotowaliśmy krótki opis, w którym znajdziesz informacje, takie jak charakterystyka platformy czy liczba jej użytkowników. Dzięki...

27 stycznia 2023, Robert Sadowski

Nowy format dostępny w eksporcie danych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Newspoint, korzystających z panelu służącego do kompleksowego monitoringu mediów, wdrożona została nowa funkcjonalność. Wyszukane publikacje z projektu lub tagu można dodatkowo wyeksportować w formacie .html i otrzymać bezpośrednio e-mailem. Jest to forma bardzo podobna do wysyłanych przez narzędzie alertowych powiadomień. 

10 listopada 2022, Adriana Baranowska

Skuteczny monitoring, czyli jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe dla Twojego brandu

Monitoring mediów bazuje na słowach kluczowych. Przede wszystkim wyznaczają one tematykę publikacji, których poszukujemy, obserwujemy i otrzymujemy w ramach prowadzonego monitoringu. Jednak to prawidłowe wpisanie dobrze dobranych fraz oraz ich odpowiednia konstrukcja umożliwiają wyszukanie publikacji, które faktycznie nas interesują oraz wyeliminowanie wpisów niedotyczących brandu czy wartościowego nas tematu. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze słów kluczowych?...

1 czerwca 2022, Robert Sadowski

Eksport statystyk w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w kompleksowym monitoringu mediów, udostępnił funkcjonalność eksportu danych, na podstawie których tworzone są wykresy i statystyki w Panelu. Funkcja ta ma na celu ułatwienie tworzenia własnych alertów ilościowych oraz wyciąganie danych do dedykowanych KPI. 

15 lutego 2022, Robert Sadowski

Wyszukiwarka influencerów w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w monitoringu mediów, udostępnił nowy, rozwinięty moduł analityki influencerów. Jest to w pełni funkcjonalna wyszukiwarka liderów opinii oraz publikowanych przez nich postów i komentarzy. Aktualnie analityka obejmuje aktywności na czterech platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.