Funkcje Newspoint, których prawdopodobnie nie znasz

30 lipca 2020, Robert Sadowski

Czasami z jakiegoś produktu korzystamy niemal codziennie, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę z jego wszystkich możliwości. A one czasem mogą podnieść komfort naszej pracy lub pozwalają zaoszczędzić dużo czasu. Dlatego dziś prezentujemy kilka nowych, mniej znanych lub nieoczywistych funkcji narzędzia Newspoint, które mogą okazać się przydatne lub po prostu warto o nich wiedzieć.  

Tagi

To jedna z tych funkcjonalności, która może pozostać niezauważona. Tagi jednak pozwalają na łatwą kategoryzację (szufladkowanie) publikacji – dzięki temu można oznaczać np. najważniejsze wzmianki, publikacje, do których chcemy nawiązać w naszej komunikacji, lub oznaczyć posty, które powinna zobaczyć konkretna osoba. 

Tagi posiadają swoje własne opcje – możemy “przypiąć”  (podobnie jak na Facebooku publikacja będzie ukazywała się u góry) te treści, których nie możemy pominąć – co ważne “przypięte” publikacje będą znajdowały się na górze raportów doc/ pdf, a nie jedynie w panelu. Najważniejsze treści zawsze będą na początku. 

Tagowanie publikacji w Panelu Newspoint

Możliwość ustawienia tagów uzyskasz po kliknięciu na menu rozwijalne znajdujące się w lewym rogu.

Dzięki widokowi statystyk możemy także generować raporty z tych określonych tagami. Jeśli np. oznaczyliśmy tagiem nasze własne informacje prasowe, to dzięki temu pod koniec roku będzie łatwo tworzyć raport podsumowujący. 

Alerty, czyli informacje o wzmiankach prosto na Twojego maila

Są one istotne zawsze, kiedy chcemy mieć rękę na pulsie. Nawet jeśli o marce/ produkcie za który odpowiadamy pisze się tak dużo, że nie ma fizycznej możliwości na bieżąco przeglądać wszystkich wzmianek to warto wybrać dla nas kluczowe źródła lub konteksty (np. najbardziej kryzysogenne, jak n.p. UOKiK ) i dostawać o nich osobne powiadomienia na maila, by być na bieżąco. 

Warto zwrócić uwagę, na dodatkowe możliwości, jakie dają nam ustawienia alertów – możemy dostosować szablon i dodać logo oraz dobrać kolorystykę, tak, by była zgodna z paletą kolorów firmy. 

Zakładka Alerty w Panelu Newspoint

Zakładka “Alerty” znajduje się w menu rozwijanym w prawym górnym. 

Szybka wyszukiwarka

Masz ustawiony profil, ale interesuje Cię węższy kontekst, np. jak często cytowana była wypowiedź Twojego pracownika? Teraz nie musisz ustawiać nowego konta, ale masz możliwość szybkiego skorzystania z wyszukiwania w konkretnym projekcie – wyniki wyszukiwania nie są trwałe i w ten sposób możemy szybko sprawdzić wiele kontekstów jeden po drugim. 

Szybka wyszukiwarka daje możliwość łatwego przejrzenia treści i wyłonienia pierwszych kontekstów dyskusji. 

Szybka wyszukiwarka w Panelu Newspoint

Szybka wyszukiwarka znajduje się w zakładce “Publikacje” w widoku projektu. 

Konkurencja

Potrzebujesz często szybkiego, ilościowego porównania liczby wzmianek – nic prostszego. 

W panelu istnieje możliwość trwałego zapisu i porównywania ilości wzmianek, ich rozkładu w czasie, udziału w głosie i płci autorów wzmianek. 

Raz ustawiona konkurencja będzie zawsze widoczna w projekcie – przynajmniej do czasu zmiany ustawień. Konkurencja to nie muszą być tylko konkurencyjne do Twojej marki. Mogą to być nazwy Twoich produktów, nazwiska influencerów, dziennikarzy, celebrytów, tytuły prasowe, nazwy programów, etc…

Moduł Konkurencja w Panelu Newspoint

Konkurencja znajduje się w zakładce “Statystyki” w widoku projektu. 

Klikalne wykresy

Widzisz duży wzrost liczby wpisów danego dnia i zastanawiasz się, czym jest on spowodowany? 

Najedź na wybraną datę na wykresie i kliknij lewym przyciskiem myszy. Zostaniesz przeniesiony do listy publikacji z wybranego okresu czasu. Te oczywiście możesz filtrować np. po estymowanym zasięgu lub AVE, tak, by wybrać te najbardziej wartościowe. 

Tak samo istnieje możliwość klikania nazw TOP stron lub TOP autorów – panel przeniesie nas do publikacji z danej strony lub autora, które spełniają zadane kryteria wyszukania. 

Klikalne wykresy w Panelu Newspoint

Klikalne wykresy znajdują się w zakładce “Statystyki” w widoku projektu. 

Foldery

Masz bardzo rozbudowane konto w panelu Newspoint z wieloma projektami? Z niektórych profili korzystają wybrane osoby a chciałbyś stworzyć podział na branże, języki lub dowolne inne kryterium?

Panel Newspoint oferuje funkcjonalność, która pozwoli na stworzenie dedykowanych folderów i łatwiejsze ich wyszukanie w przyszłości. 

Foldery zawierające projekty w Panelu Newspoint

Tak pokrótce przedstawia się kilka wybranych i bardzo przydatnych funkcji naszego narzędzia do monitoringu mediów. Jeśli masz dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu – kontakt@newspoint.pl. Z chęcią pomożemy i wysłuchamy wszystkich uwag. 

Załóż konto i monitoruj media
Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*22 lutego 2023, Robert Sadowski

Top 50 platform social media, które monitoruje Newspoint

Jeśli interesujesz się monitoringiem mediów i social mediami, koniecznie musisz zapoznać się z naszym zestawieniem TOP 50 platform społecznościowych, które monitoruje Newspoint. Przygotowany przez naszych specjalistów ranking przedstawia najpopularniejsze serwisy będące liderami pod względem rozpoznawalności, aktywności użytkowników oraz funkcjonalności. Przygotowaliśmy krótki opis, w którym znajdziesz informacje, takie jak charakterystyka platformy czy liczba jej użytkowników. Dzięki...

27 stycznia 2023, Robert Sadowski

Nowy format dostępny w eksporcie danych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Newspoint, korzystających z panelu służącego do kompleksowego monitoringu mediów, wdrożona została nowa funkcjonalność. Wyszukane publikacje z projektu lub tagu można dodatkowo wyeksportować w formacie .html i otrzymać bezpośrednio e-mailem. Jest to forma bardzo podobna do wysyłanych przez narzędzie alertowych powiadomień. 

10 listopada 2022, Adriana Baranowska

Skuteczny monitoring, czyli jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe dla Twojego brandu

Monitoring mediów bazuje na słowach kluczowych. Przede wszystkim wyznaczają one tematykę publikacji, których poszukujemy, obserwujemy i otrzymujemy w ramach prowadzonego monitoringu. Jednak to prawidłowe wpisanie dobrze dobranych fraz oraz ich odpowiednia konstrukcja umożliwiają wyszukanie publikacji, które faktycznie nas interesują oraz wyeliminowanie wpisów niedotyczących brandu czy wartościowego nas tematu. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze słów kluczowych?...

1 czerwca 2022, Robert Sadowski

Eksport statystyk w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w kompleksowym monitoringu mediów, udostępnił funkcjonalność eksportu danych, na podstawie których tworzone są wykresy i statystyki w Panelu. Funkcja ta ma na celu ułatwienie tworzenia własnych alertów ilościowych oraz wyciąganie danych do dedykowanych KPI. 

15 lutego 2022, Robert Sadowski

Wyszukiwarka influencerów w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w monitoringu mediów, udostępnił nowy, rozwinięty moduł analityki influencerów. Jest to w pełni funkcjonalna wyszukiwarka liderów opinii oraz publikowanych przez nich postów i komentarzy. Aktualnie analityka obejmuje aktywności na czterech platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.