Funkcje Newspoint, których prawdopodobnie nie znasz

30 lipca 2020, Robert Sadowski

Czasami z jakiegoś produktu korzystamy niemal codziennie, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę z jego wszystkich możliwości. A one czasem mogą podnieść komfort naszej pracy lub pozwalają zaoszczędzić dużo czasu. Dlatego dziś prezentujemy kilka nowych, mniej znanych lub nieoczywistych funkcji narzędzia Newspoint, które mogą okazać się przydatne lub po prostu warto o nich wiedzieć.  

Tagi

To jedna z tych funkcjonalności, która może pozostać niezauważona. Tagi jednak pozwalają na łatwą kategoryzację (szufladkowanie) publikacji – dzięki temu można oznaczać np. najważniejsze wzmianki, publikacje, do których chcemy nawiązać w naszej komunikacji, lub oznaczyć posty, które powinna zobaczyć konkretna osoba. 

Tagi posiadają swoje własne opcje – możemy “przypiąć”  (podobnie jak na Facebooku publikacja będzie ukazywała się u góry) te treści, których nie możemy pominąć – co ważne “przypięte” publikacje będą znajdowały się na górze raportów doc/ pdf, a nie jedynie w panelu. Najważniejsze treści zawsze będą na początku. 

Tagowanie publikacji w Panelu Newspoint

Możliwość ustawienia tagów uzyskasz po kliknięciu w lewym prawym rogu na menu rozwijalne.

Dzięki widokowi statystyk możemy także generować raporty z tych określonych tagami. Jeśli np. oznaczyliśmy tagiem nasze własne informacje prasowe, to dzięki temu pod koniec roku będzie łatwo tworzyć raport podsumowujący. 

Alerty, czyli informacje o wzmiankach prosto na Twojego maila

Są one istotne zawsze, kiedy chcemy mieć rękę na pulsie. Nawet jeśli o marce/ produkcie za który odpowiadamy pisze się tak dużo, że nie ma fizycznej możliwości na bieżąco przeglądać wszystkich wzmianek to warto wybrać dla nas kluczowe źródła lub konteksty (np. najbardziej kryzysogenne, jak n.p. UOKiK ) i dostawać o nich osobne powiadomienia na maila, by być na bieżąco. 

Warto zwrócić uwagę, na dodatkowe możliwości, jakie dają nam ustawienia alertów – możemy dostosować szablon i dodać logo oraz dobrać kolorystykę, tak, by była zgodna z paletą kolorów firmy. 

Zakładka Alerty w Panelu Newspoint

Zakładka “Alerty” znajduje się w menu rozwijanym w prawym górnym. 

Szybka wyszukiwarka

Masz ustawiony profil, ale interesuje Cię węższy kontekst, np. jak często cytowana była wypowiedź Twojego pracownika? Teraz nie musisz ustawiać nowego konta, ale masz możliwość szybkiego skorzystania z wyszukiwania w konkretnym projekcie – wyniki wyszukiwania nie są trwałe i w ten sposób możemy szybko sprawdzić wiele kontekstów jeden po drugim. 

Szybka wyszukiwarka daje możliwość łatwego przejrzenia treści i wyłonienia pierwszych kontekstów dyskusji. 

Szybka wyszukiwarka w Panelu Newspoint

Szybka wyszukiwarka znajduje się w zakładce “Publikacje” w widoku projektu. 

Konkurencja

Potrzebujesz często szybkiego, ilościowego porównania liczby wzmianek – nic prostszego. 

W panelu istnieje możliwość trwałego zapisu i porównywania ilości wzmianek, ich rozkładu w czasie, udziału w głosie i płci autorów wzmianek. 

Raz ustawiona konkurencja będzie zawsze widoczna w projekcie – przynajmniej do czasu zmiany ustawień. Konkurencja to nie muszą być tylko konkurencyjne do Twojej marki. Mogą to być nazwy Twoich produktów, nazwiska influencerów, dziennikarzy, celebrytów, tytuły prasowe, nazwy programów, etc…

Moduł Konkurencja w Panelu Newspoint

Konkurencja znajduje się w zakładce “Statystyki” w widoku projektu. 

Klikalne wykresy

Widzisz duży wzrost liczby wpisów danego dnia i zastanawiasz się, czym jest on spowodowany? 

Najedź na wybraną datę na wykresie i kliknij lewym przyciskiem myszy. Zostaniesz przeniesiony do listy publikacji z wybranego okresu czasu. Te oczywiście możesz filtrować np. po estymowanym zasięgu lub AVE, tak, by wybrać te najbardziej wartościowe. 

Tak samo istnieje możliwość klikania nazw TOP stron lub TOP autorów – panel przeniesie nas do publikacji z danej strony lub autora, które spełniają zadane kryteria wyszukania. 

Klikalne wykresy w Panelu Newspoint

Klikalne wykresy znajdują się w zakładce “Statystyki” w widoku projektu. 

Foldery

Masz bardzo rozbudowane konto w panelu Newspoint z wieloma projektami? Z niektórych profili korzystają wybrane osoby a chciałbyś stworzyć podział na branże, języki lub dowolne inne kryterium?

Panel Newspoint oferuje funkcjonalność, która pozwoli na stworzenie dedykowanych folderów i łatwiejsze ich wyszukanie w przyszłości. 

Foldery zawierające projekty w Panelu Newspoint

Tak pokrótce przedstawia się kilka wybranych i bardzo przydatnych funkcji naszego narzędzia do monitoringu mediów. Jeśli masz dodatkowe pytania – zapraszamy do kontaktu – kontakt@newspoint.pl. Z chęcią pomożemy i wysłuchamy wszystkich uwag. 

Załóż konto i monitoruj media
Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*Już dziś zacznij monitorować swoją markę i zyskaj przewagę konkurencyjną

Zarządzaj swoją marką zapobiegając kryzysom i wykorzystując szanse biznesowe szybciej niż Twoja konkurencja

Wypróbuj za darmo

Poradnik

Jak mierzyć PR?

W poradniku znajdziesz informacje jak mierzyć aktywności działu PR, jak określić wkład PR w realizację celów biznesowych.

POBIERZ

12 stycznia 2022, Joanna Zabielska

Dlaczego warto korzystać z modułów konkurencji w Panelu Newspoint?

Panel Newspoint oferuje dostęp do dwóch ciekawych modułów – Konkurencji i Branży. Dlaczego warto z nich skorzystać? Przede wszystkim, dają one możliwość sprawdzenia, co słychać u twojej konkurencji i jak na jej tle wypada twoja firma czy marka. To ważne narzędzia dzięki którym będziesz w stanie zaplanować swoje działania, zobaczyć luki w branży czy nowe...

4 stycznia 2022, Robert Sadowski

Alerty SMS – monitoring Newspoint wzbogacony o nową funkcjonalność

Kompleksowy monitoring mediów Newspoint wdrożył kolejną funkcjonalność – użytkownicy mogą już otrzymywać powiadomienia, o pojawianiu się najważniejszych dla nich publikacji, SMS-em na swojego smartfona.

26 maja 2021, Robert Sadowski

Integracja z fanpage na Facebooku – nowa funkcja w Panelu Newspoint

Fanpage na Facebooku jest wciąż ważnym elementem strategii marketingowej wielu firm. Dlatego firma Newspoint wprowadziła nową funkcjonalność w panelu umożliwiającą integrację z zarządzanymi przez nas fanpage’ami na Facebooku.

17 lutego 2021, Robert Sadowski

Wyszukiwanie haseł w adresie URL – nowa funkcja w Panelu Newspoint

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w naszym Panelu do monitoringu mediów. Od teraz słowa kluczowe można przeszukiwać także w adresach URL zebranych przez nas dokumentów. Oznacza to, że jeśli poszukiwane frazy znajdą się po publikacji artykułu czy wpisu w domenie, katalogu czy ścieżce adresu www, to możesz je odnaleźć w Panelu Newspoint.

11 stycznia 2021, Robert Sadowski

Oznaczanie publikacji, jako przeczytane

W Newspoint za cel stawiamy sobie, aby nasze narzędzie, jak najlepiej odpowiadało potrzebom klientów. Dlatego też uważnie wysłuchujemy wszystkich uwag i przede wszystkim na ich podstawie planujemy zmiany lub nowe funkcjonalności.  Jedną z takich funkcjonalności, zainspirowaną przez potrzeby naszych klientów, jest oznaczanie przeczytanych publikacji.