Wyszukiwanie haseł w adresie URL – nowa funkcja w Panelu Newspoint

17 lutego 2021, Robert Sadowski

Wprowadziliśmy nową funkcjonalność w naszym Panelu do monitoringu mediów. Od teraz słowa kluczowe można przeszukiwać także w adresach URL zebranych przez nas dokumentów. Oznacza to, że jeśli poszukiwane frazy znajdą się po publikacji artykułu czy wpisu w domenie, katalogu czy ścieżce adresu www, to możesz je odnaleźć w Panelu Newspoint.

Słowa kluczowe, których poszukują marketerzy i PR-owcy mogą znajdować się w publikowanych artykułach, postach czy wpisach blogowych. Mogą też zostać zamieszczone w komentarzach na blogach czy na platformach społecznościowych. W wersji offline są to artykuły w prasie, czy w programach telewizyjnych i audycjach radiowych.

Słowa kluczowe mogą się pojawiać również w adresach URL. Takie adresy są istotne od strony funkcjonalnej i użytecznej danego serwisu www oraz pod kątem jego architektury. Pokazują, o czym dokładnie jest dana sekcja czy artykuł. Te dobrze zaprojektowane adresy łatwo zapadają w pamięć. Kojarzą się z konkretnym produktem i usługą. Bardzo wpływają na pozycję strony w wynikach wyszukiwania Google. Każdy specjalista SEO wie, że słowa kluczowe użyte w adresie URL mają olbrzymie znaczenie dla pozycjonowanej strony. Tworząc nowy artykuł stosuje się najważniejsze słowa kluczowe w adresie www.

Wyszukiwanie po fragmentach adresów URL

Dlatego Newspoint w wyszukiwaniu zaawansowanym wprowadził kolejny operator. Wyszukiwać można po fragmentach adresów URL, z pomocą których są publikowane artykuły. Służy temu funkcja urlPiece. Zapytanie konstruować należy w następujący sposób: urlPiece:”szukana fraza”. System przeszuka wszystkie dokumenty zawierające hasło szukana fraza w adresach URL zaindeksowanych dokumentów.

Szukać można nie tylko słów kluczowych ale też konkretnych domen i poddomen. Dzięki temu, stosując kilka operatorów można tworzyć bardziej złożone zapytania. Funkcja ta powinna znaleźć duże zainteresowanie wśród osób zajmujących się zarówno PR, jaki i SEO (ePR).

Wyszukiwanie w adresie URL
Wyszukiwanie hasła Lewandowski na serwisach www z ciągiem znaków sport.pl w adresie URL

Funkcja ta bardzo dobrze doprecyzowuje nasze zapytania. Dla przykładu zapytanie „Lewandowski” AND urlPiece:”sport” pozwoli wyszukać te publikacje o Lewandowskim, które opublikowano ze słowem sport w adresie URL.

Jeśli weźmiemy inny przykładowy artykuł: https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce/szczepionka-na-covid-19,szczepienia-przeciw-covid-19-w-polsce–odczyny-niepozadanie—raport,artykul,98721788.html to możemy zlokalizować go po każdym ze słów: szczepionka, covid, szczepienia, odczyny, ale także po medonet.pl albo medonet. To bardzo duże ułatwienie dla marketerów i osób zajmujących się link buildingiem oraz cała gama możliwości wyszukiwania.

Zachęcamy do testów operatora urlPiece. Jeśli zainteresował Cię ten temat to zapraszamy do kontaktu, zespół konsultantów Newspoint odpowie na wszystkie pytania

Załóż konto i monitoruj mediaZostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*22 lutego 2023, Robert Sadowski

Top 50 platform social media, które monitoruje Newspoint

Jeśli interesujesz się monitoringiem mediów i social mediami, koniecznie musisz zapoznać się z naszym zestawieniem TOP 50 platform społecznościowych, które monitoruje Newspoint. Przygotowany przez naszych specjalistów ranking przedstawia najpopularniejsze serwisy będące liderami pod względem rozpoznawalności, aktywności użytkowników oraz funkcjonalności. Przygotowaliśmy krótki opis, w którym znajdziesz informacje, takie jak charakterystyka platformy czy liczba jej użytkowników. Dzięki...

27 stycznia 2023, Robert Sadowski

Nowy format dostępny w eksporcie danych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Newspoint, korzystających z panelu służącego do kompleksowego monitoringu mediów, wdrożona została nowa funkcjonalność. Wyszukane publikacje z projektu lub tagu można dodatkowo wyeksportować w formacie .html i otrzymać bezpośrednio e-mailem. Jest to forma bardzo podobna do wysyłanych przez narzędzie alertowych powiadomień. 

10 listopada 2022, Adriana Baranowska

Skuteczny monitoring, czyli jak dobrać odpowiednie słowa kluczowe dla Twojego brandu

Monitoring mediów bazuje na słowach kluczowych. Przede wszystkim wyznaczają one tematykę publikacji, których poszukujemy, obserwujemy i otrzymujemy w ramach prowadzonego monitoringu. Jednak to prawidłowe wpisanie dobrze dobranych fraz oraz ich odpowiednia konstrukcja umożliwiają wyszukanie publikacji, które faktycznie nas interesują oraz wyeliminowanie wpisów niedotyczących brandu czy wartościowego nas tematu. Na co warto zwrócić uwagę przy doborze słów kluczowych?...

1 czerwca 2022, Robert Sadowski

Eksport statystyk w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w kompleksowym monitoringu mediów, udostępnił funkcjonalność eksportu danych, na podstawie których tworzone są wykresy i statystyki w Panelu. Funkcja ta ma na celu ułatwienie tworzenia własnych alertów ilościowych oraz wyciąganie danych do dedykowanych KPI. 

15 lutego 2022, Robert Sadowski

Wyszukiwarka influencerów w Panelu Newspoint

Newspoint, specjalizujący się w monitoringu mediów, udostępnił nowy, rozwinięty moduł analityki influencerów. Jest to w pełni funkcjonalna wyszukiwarka liderów opinii oraz publikowanych przez nich postów i komentarzy. Aktualnie analityka obejmuje aktywności na czterech platformach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, YouTube.